W sobotę akcja krwiodawstwa w Ośrodku Zdrowia w Dziewinie

-

W sobotę 23 stycznia w godz. 10:00-14:00 w Ośrodku Zdrowia w Dziewinie (gmina Drwinia) odbędzie się akcja oddawania krwi. Do udziału w wydarzeniu wszystkich zainteresowanych zaprasza Zarząd Gminnego Klubu HDK.

Jak oddać krew?

Każdy, kto zgłasza się do oddania krwi powinien być zdrowy, wypoczęty, wyspany oraz po spożyciu lekkostrawnego i niskokalorycznego posiłku i wypiciu około 1,5 litra płynów w ciągu 24 godzin przed oddaniem krwi. Kandydat na dawcę nie może być po spożyciu alkoholu minimum 24 godziny przed oddaniem krwi.

Zgłaszający się do oddania krwi powinien posiadać przy sobie dokument ze zdjęciem potwierdzający tożsamość i numer PESEL (dowód osobisty, legitymację studencką, paszport, prawo jazdy), dawca wielokrotny – również legitymację Honorowego Dawcy Krwi.

Informacja dla dawców po szczepieniu przeciw COVID-19:

  • Po szczepieniu obowiązuje 7 dniowa dyskwalifikacja czasowa od oddania krwi lub jej składników (szczepionka firmy Pfizer/BioNTech).
  • W przypadku wystąpienia reakcji poszczepiennej – można oddawać krew lub jej składniki 7 dni po całkowitym ustąpieniu objawów tej reakcji.

Więcej informacji o zasadach oddawania krwi można znaleźć na stronie rckik.krakow.pl.

PODOBNE ARTYKUŁY

NAJNOWSZE

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

CO? GDZIE? KIEDY?

maj, 2021

23,969FaniLubię
900ObserwującyObserwuj
1,190SubskrybującySubskrybuj
X