Niepołomice. Dawna piekarnia zamieni się w „Piekarnię Sztuki” – WIZUALIZACJE

-

– Właśnie podpisałem umowę o dofinansowanie na realizację projektu „Piekarnia Sztuki” – poinformował w piątek burmistrz Niepołomic Roman Ptak. Kosztem prawie 9 mln zł przeprowadzona zostanie kompleksowa modernizacja i przebudowa budynku byłej piekarni przy ul. Spółdzielczej.

Nowy obiekt będzie służył poszerzeniu obecnej oferty kulturalnej Małopolskiego Centrum Dźwięku i Słowa. Znajdą się tutaj pracownie artystyczne rozwijające dzieci i młodzież w kierunkach takich jak: rysunek, malarstwo, ceramika, fotografia, sztuka filmowa czy grafika komputerowa.

– W podziemiach zlokalizowane będzie działające już w MCDiS studio muzyczne, które będzie mogło dalej prężnie rozwijać się w nowej profesjonalnie zaaranżowanej przestrzeni – dodaje Roman Ptak. – Na działce znajdującej się przed budynkiem wykonamy plac służący rekreacji dla młodzieży korzystającej z pobliskich obiektów kulturalnych i szkół.

Na realizację tego projektu Niepołomice zdobyły unijną dotację w wysokości 5,5 mln zł. Całość projektu powinna zamknąć się w kwocie 9 mln zł.

Przewidywany termin oddania obiektu do użytku do koniec 2022 roku.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

grudzień, 2022