Kryzys w Porozumieniu. Poseł Bukowiec murem za Gowinem

-

Od wczoraj media ogólnopolskie żyją konfliktem wewnątrz partii Porozumienie. Część członków uważa, że ze względu na niedopełnienie przewidzianych statutem procedur, Jarosław Gowin nie jest już prezesem tej partii. Jego zwolennicy – w tym poseł z Bochni Stanisław Bukowiec – stają jednak murem za swoim liderem.

Dziś po południu popierający Jarosława Gowina członkowie Porozumienia wydali oświadczenie w tej sprawie. Jednym z sygnatariuszy jest Stanisław Bukowiec. Pełna treść stanowiska poniżej:

„My niżej podpisani posłowie i senatorowie partii Porozumienie Jarosława Gowina, udzielamy pełnego poparcia Jarosławowi Gowinowi, jako wybranemu demokratycznie i bez głosów sprzeciwu Prezesowi Zarządu Krajowego naszej partii.

Jednocześnie podkreślamy, że nie godzimy się na próby destabilizowania naszej partii przez pojedynczych jej członków, w ich dążeniu do realizacji planów politycznych czy to osobistych, czy to pisanych przez przeciwników naszego ugrupowania. Sprzeciwiamy się uprawianiu przez nich polityki metodą wywoływania konfliktów i politycznego chuligaństwa – nie takim ideom służy partia, które w swej nazwie odwołuje się do porozumienia.

Jednocześnie jesteśmy przekonani, że przywództwo Premiera Jarosława Gowina w Porozumieniu gwarantuje stabilność zarówno w łonie naszej partii, jak i w całej Zjednoczonej Prawicy, której Porozumienie pod przywództwem Jarosława Gowina jest lojalnym członkiem.”

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

październik, 2022

X