Bochnia. BZUK przejął opiekę nad Parkiem Uzbornia

-

Od miesiąca Parkiem Rodzinnym Uzbornia administruje BZUK. Wcześniej ten teren był pod zarządem Miejskiego Domu Kultury.

Administracja parkiem obejmuje w największym skrócie: pielęgnację zieleni oraz letnie i zimowe utrzymanie czystości na terenie parku wraz z konserwacją znajdujących się tam obiektów i urządzeń.

Bardziej szczegółowo to m.in. pielęgnacja żywopłotów, trawników, rabat, kwietników, czyli tzw. zieleni urządzonej, ale także dbanie o drzewostan na terenie całego parku w zakresie usuwania wiatrołomów, konarów, gałęzi itp. To również utrzymanie elementów rekreacyjnych, sportowych i zabawowych, sprzątanie budynku obsługi, wieży widokowej, usuwanie śmieci z terenu parku, opróżnianie koszy, a zimą odśnieżanie parkingów, alejek i chodników.

Do tej pory za to wszystko odpowiadał Miejski Dom Kultury. Oczywiście nie realizował tego własnymi siłami – placówka rozpisywała przetarg i zlecała zadanie wynajętej firmie. Tak było przez ostatnie 6 lat – ostatnia umowa, która wygasła 31 grudnia 2020 roku, opiewała na kwotę 622 tys. zł za 3 lata, czyli średnio 207 tys. zł rocznie.

Ze względu na zakres prac przekazanie Parku w opiekę MDK-owi od początku wydawało się mało naturalne – wszak coś wspólnego z bieżącą działalnością tej placówki ma jedynie funkcjonowanie amfiteatru. Rzeczywistość pokazała także, że bieżąca administracja tym terenem to cały szereg innych, dodatkowych kłopotów i problemów. Na pytanie dlaczego zdecydowano o „zabraniu” MDK-owi zarządzania Uzbornią, przedstawiciel magistratu Andrzej Koprowski odpowiada krótko: – MDK sam zrezygnował z zarządzania Parkiem.

Materiał z listopada 2019 roku.

Jak ustalił Bochnianin.pl, administrację parkiem od 7 stycznia przejął BZUK. Porozumienie obowiązuje do końca roku, koszt dla miasta to 320 tys. zł brutto.

Mała Czarna” zostaje

Pod koniec roku rozstrzygnięto także przetarg na najem lokalu (260 m2) w budynku znajdującym się przy wieży widokowej. W postępowaniu uczestniczyło dwóch oferentów, a miesięczna stawka wywoławcza 10 zł/m2 +vat została podbita do 50 zł/m2 + vat. Wygrał obecny najemca, a więc w tym miejscu nadal działać będzie funkcjonująca tu od początku „Mała Czarna Bistro”. Umowa obowiązuje do 31 grudnia 2023 roku.

PODOBNE ARTYKUŁY

NAJNOWSZE

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

CO? GDZIE? KIEDY?

maj, 2021

23,940FaniLubię
900ObserwującyObserwuj
1,190SubskrybującySubskrybuj
X