Policyjna grupa „Speed” w Kłaju. Posypały się mandaty

-

W ubiegłym tygodniu kierowcy poruszający się drogami po gminie Kłaj mieli okazję spotkać patrole Sekcji Kontroli Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie, działające w ramach grupy „Speed”. 

Akcja została zainicjowana w związku z licznymi sygnałami o przekroczeniach prędkości oraz niestosowaniu się do oznakowania przez kierowców samochodów ciężarowych. Jak zapewnił p.o. Komendant Komisariatu Policji w Niepołomicach kom. Maciej Onyszko działania te będą kontynuowane w celu zapewnienia bezpieczeństwa uczestnikom ruchu oraz eliminowanie z dróg kierowców, którzy lekceważąco podchodzą do obowiązujących przepisów.

Grupa „SPEED” została powołana, żeby dbać o bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego. Policjanci dysponującymi nowoczesnymi radiowozami, studzą zapędy niektórych kierowców, którzy nie stosują się do obowiązujących przepisów.

W działaniach przeprowadzonych w ubiegły czwartek, udział wzięło 8 policjantów ruchu drogowego. Łącznie na drogi gminy Kłaj wyjechały 3 oznakowane radiowozy oraz 1 wideorejestrator. Policjanci pełnili służbę w wytypowanych miejscach, zarówno na głównych ciągach komunikacyjnych, a także na bocznych drogach. 

Mundurowi wykonali 50 kontroli drogowych, ukarali 39 kierujących mandatami w tym 11 kierowców samochodów ciężarowych. Podczas działań, jeden kierujący stracił prawo jazdy oraz zatrzymano 1 dowód rejestracyjny pojazdu ciężarowego. 

PODOBNE ARTYKUŁY

NAJNOWSZE

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

grudzień, 2021

X