R e k l a m a

32 kilometry na Otyliadzie w Bochni

-

577 kilometrów i 500 metrów przepłynęło 51 zawodników i zawodniczek podczas VI Ogólnopolskiego Maratonu Pływackiego OTYLIADA 2019 na Krytej Pływalni w Bochni.

Podczas 12. godzinnego wyścigu z własną słabością i rywalami najlepszym zawodnikiem okazał się, podobnie jak w ubiegłym roku, Przemysław Borczuch.

Pokonał dystans 32 km, poprawiając swój poprzedni rezultat aż o 5 km!

Tuż za nim z wynikiem 31 km uplasował się Michał Bieniek, a trzecie miejsce zajął Marcin Schabowski pokonując 30 km i 150 m.

Najlepsza wśród kobiet była w tym roku Karolina Górka, która przepłynęła 14 km 400 m. Drugi najdłuższy dystans pokonała Agata Wacławska-Matyjasik (14 km), a trzeci Anna Ostrowska-Karpisz (10 km 700 m).

Najstarszym zawodnikiem tegorocznej edycji Otyliady na bocheńskiej pływalni był, podobnie jak rok temu, 70-letni Kazimierz Pająk (przepłynął o 500 metrów więcej niż w 2018 r., czyli 4,6 km). Najmłodszym zawodnikiem imprezy był 8-letni Jaś Gasek (3 km), zaś najmłodszą zawodniczką – 8-letnia Karolina Batko (2,7 km). Najliczniejszą rodzinę tworzyli w tym roku Aneta i Jakub Gasek z dziećmi Zuzanną i Janem, którzy łącznie pokonali dystans 30 km.

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy. Dziękujemy wolontariuszom z TS Pływak Bochnia za pomiar czasu i wytrwałe sędziowanie. Do zobaczenia za rok! – podsumowuje Robert Hołda, dyrektor Krytej Pływalni w Bochni.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia