Wideotłumacz języka migowego w bocheńskim starostwie

-

Dotychczas korzystanie przez osoby głuche z pomocy tłumacza było możliwe po wcześniejszym umówieniu się. Teraz, dzięki wideotłumaczowi, Starostwo Powiatowe w Bochni jest bardziej dostępne dla niesłyszących podczas każdej wizyty w urzędzie, bez potrzeby wcześniejszego umawiania się.

Jak to działa? Przychodząc do Punktu Obsługi Mieszkańca (POM) na parterze urzędu przy ulicy Kazimierza Wielkiego 31, trzeba zgłosić potrzebę skorzystania z tłumacza języka migowego. Można mieć ze sobą karteczkę z taką informacją. Pracownik poprosi o podejście do specjalnego tabletu, na którym jest zainstalowane odpowiednie oprogramowanie. Tłumaczenie odbywa się na zasadzie wideorozmowy.

Chcemy być jako urząd bardziej otwarci na potrzeby osób z niepełnosprawnościami. Dlatego uruchamiamy usługę wideotłumacza języka migowego. Na ukończeniu jest również postępowanie przetargowe na przebudowę wejścia do starostwa od ul. Różanej, tak aby powstał tam podjazd dla wózków. Planujemy tę inwestycję przeprowadzić jeszcze w tym roku – mówi Adam Korta, starosta bocheński.

Aby dotrzeć do wszystkich osób zainteresowanych tą usługą przygotowano film instruktażowy z tłumaczeniem migowym, w którym wystąpiła Alicja Niemiec, prezes bocheńskiego koła Polskiego Związku Głuchych.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

marzec, 2023