Makulatura na misje. Podczas sobotniej akcji zebrano ponad 32 tony papieru i tektury – ZDJĘCIA

-

W sobotę przy kościele pw. św. Pawła Apostoła w Bochni zorganizowano pierwszą w tym roku zbiórkę makulatury na misje. Akcja cieszyła się ogromnym zainteresowaniem.

W 12 kontenerach zebrano 23 370 kg zużytego papieru i tektury. Ponadto osoby indywidualne i instytucje przekazywały makulaturę bezpośrednio do bazy firmy Ekombud w ilości 8 820 kg. Łącznie zebraliśmy 32 190 kg, co dało kwotę 11 266,50 zł. Ponadto sześć osób przekazało darowiznę w wysokości 304 zł. Reasumując konto budowy Centrum Dziecka „Cite de vie – Mere Josepha” w Yaounde – stolicy Kamerunu, wsparliśmy kwotą 11 570,50 zł podsumowała Maria Ślusarz ze Stowarzyszenia Rodzin Katolickich DT O/Bochnia przy parafii św. Pawła Apostoła.

W zbiórkę makulatury zaangażowały się osoby o wrażliwym sercu i dobrej woli z Bochni i ziemi bocheńskiej, Brzeska, Krakowa, a nawet powiatu nowosądeckiego. Tradycyjnie do zbiórki makulatury włączyły się szkoły i instytucje: Szkoła Podstawowa Nr 5 i Nr 7 w Bochni, Szkoła Podstawowa w Szczurowej, Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika w Brzesku, Akcja Katolicka przy parafii Matki Boskiej Fatimskiej w Kobylu, Parafia św. Antoniego w Cikowicach Studio K w Łapczycy, Galeria Rondo w Bochni, RPK w Bochni, IGLOO Stary Wiśnicz, Sport-Relax – Sklep Sportowy w Bochni, Wypożyczalnia Krawczyk Bochnia, Keijsers Interior Projects Sp. z o.o. w Bochni, Hurtownia Elektryczna MEGAel w Bochni.

Przy sprawnym odbiorze makulatury i umieszczaniu jej w kontenerach bardzo ofiarnie pracowali parafianie z parafii św. Pawła Ap. – Wszystkim, którzy wsparli Akcję i osobom pracującym przy składaniu makulatury do kontenerów składamy gorące wyrazy wdzięczności – przekazała Maria Ślusarz.

W 2020 roku została ukończona budowa pierwszego budynku Centrum i rozpoczęto prace związane z budową drugiego budynku, w którym planuje się na początku otwarcie przedszkola dla najmłodszych dzieci.

21 marca 2021 r. S. Kolbena przesłała korespondencję, w której donosi, że Siostry mieszkają już na miejscu, jest im łatwiej być i przypilnować budowę. Jest to trudna praca, dlatego, że jest to teren górzysty, trzeba go wyrównać, przygotować. Wywożenie ziemi, wynajmowanie maszyn i ciężarówek do tego celu jest bardzo kosztowne. Jednak dzięki ludziom dobrej woli prace posuwają się do przodu. Teren został wyrównany pod budowę czterech sal, pod przedszkole. Fundamenty zostały zrobione bardzo kosztowne pod budynek trzypiętrowy. Mury wyszły spod ziemi, w poniedziałek 22 marca miał być lany pierwszy strop – poinformowała Maria Ślusarz.

Pragnieniem S. Kolbeny jest, aby 1 września 2021 r. był dniem radości, możliwością otwarcia przedszkola dla dzieci. – Dalej liczy na naszą pomoc, na każdy gest naszej pomocy, na modlitwę, na ofiarowanie cierpienia i zapewnia nas ze swojej strony i ze strony wspólnoty sióstr w Kamerunie o modlitwie. S. Kolbena prosi o dalszą pomoc, dlatego, że musi pokryć pewne długi i pragnie przygotować sale na wrzesień, wyposażyć je meblami – przekazała Maria Ślusarz.

Ofiary na budowę Centrum można przekazywać na konto: Elżbieta Czesława Frąckiewicz, ul. Henryka Sienkiewicza 24, 09-402 Płock, Credit Agricol Bank Polska S.A. 16 1940 1076 6592 0145 0000 0000 dopisując przeznaczenie ofiary „na budowę CENTRUM DZIECKA” lub przekazując 1% podatku na KRS 0000331212 z dopiskiem: „Na budowę CENTRUM DZIECKA w Kamerunie – K11”.

Następna zbiórka makulatury planowana jest na maj. Dokładny termin zostanie podany z odpowiednim wyprzedzeniem.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

grudzień, 2022