Futsal. Ważne zwycięstwo BSF. Czy uda się zagrać w barażach o awans do ekstraklasy?

-

BSF ABJ Bochnia pokonał w niedzielę na własnym parkiecie Kamionkę Mikołów 5-4 w meczu o mistrzostwo południowej grupy I ligi i awansował na czwarte miejsce w tabeli. Bochnianie wciąż mają realne szanse na zajęcie 2. miejsca premiowanego prawem gry w barażach o awans do ekstraklasy.

Nie był to wyborny mecz w wykonaniu podopiecznych Marcina Waniczka, futsalowo byli zespołem o klasę lepszym, jednak znów doprowadzili do nerwowej końcówki i rywal, przy odrobinie szczęścia, mógł wyjechać z Bochni z punktem.

Pierwsze 10 minut było wyrównane, gdyż goście mieli siłę, by nadążać za akcjami przeciwnika. Ba, objęli nawet prowadzenie po strzale z dystansu Pasierbka. Cieszyli się nim niespełna 50 sekund, bowiem błyskawicznie zza linii pola karnego przymierzył Maślak i był remis. Od 11 minuty rosła przewaga BSF ABJ, czego konsekwencją była bramka Rafanidesa i najpiękniejsza akcja meczu, w której Budzyn popisał się znakomitą asystą, a Lucas strzałem nie do obrony.

Na początku drugiej połowy przyjezdni rzucili się na rywala, ale szybko zapędy gości ze Śląska przystopował Matras doprowadzając do stanu 4-1. Wprawdzie Pasierbek znów zaskoczył, wracającego między słupki po kontuzji, Jaszczyńskiego, ale po chwili gospodarze wywalczyli rzut karny, po którym Palonek zdobył piątego gola. Trener Kamionki poprosił o czas, goście zdecydowali się na grę z wycofanym bramkarzem i początkowo szło im koszmarnie w liczebnej przewadze. Nonszalancja gospodarzy doprowadziła jednak do tego, że na 20 sekund przed końcem Pasierbek zmniejszył straty do jednej bramki, a gościom udało się skonstruować jeszcze akcje, po której byli bardzo bliscy doprowadzenie do wyrównania. Na szczęście dla BSF ABJ skończyło się na strachu i ekipa z Bochni wciąż jest w grze o awans.

Bochnianom pozostały do rozegrania jeszcze dwa spotkania – pierwsze z nich już w środę (31 marca), z bezpośrednim rywalem walczącym o miejsce premiowane możliwością gry w barażach: Luxiona AZS UMCS Lublin Futsal Team. BSF gra na wyjeździe – początek meczu o godz. 18:00

BSF ABJ Bochnia – Kamionka Mikołów 5-4 (3-1) Maślak 3, Rafanides 17, Lucas 19, Matras 24, Palonek 33 – Pasierbek 3, 31, 40, Haase 38. BSF ABJ: Jaszczyński – Matras, Palonek, Rafanides, Noga, Prokop, Łękawa, Lewicki, Maślak, Lucas, Budzyn, Smoleń, Gawłowicz, Rynduch.

Kamionka: Moskwa, Płaczek – Pasierbek, Jastrzębski, Haase, Węgrzyn, Glenc, Bromboszcz, Szostok, Skoczykłoda, Narożny, Krzywoń.

Sędziowali: Marcin Gutowski, Szymon Przytuła, Rafał Gnutek.