Czy rzadkie ćwiczenie też ma sens?

Materiał zewnętrzny

W dzisiejszych czasach wszyscy jesteśmy ogarnięci i tendencją bardzo intensywnego pośpiechu. W konsekwencji nie zawsze mamy czas na to, aby zadbać we właściwy sposób o kondycję, która jest przecież niezbędna do właściwego funkcjonowania.

W efekcie nie jesteśmy w pracy skupieni i odczuwamy coraz większe zmęczenie. Kółko się zamyka, a nasz stan może się nawet przez to pogarszać. Dysponując niedużą ilością czasu, koncentrujemy się, więc tylko na sporadycznych ćwiczeniach, na przykład jedynie w weekendy. Czy taka aktywność ma jednak jakikolwiek sens? Czy nie lepiej dać sobie w ogóle spokój, ponieważ i tak w ten sposób nie zapewnimy sobie żadnych wymiernych efektów?

Okazuje się, co zresztą potwierdzają lekarze oraz doświadczeni trenerzy oraz fizjoterapeuci, że nawet takie sporadyczne ćwiczenia będą obniżać, chociażby ryzyko zgonu. Badania naukowe ewidentnie wskazują na to, że nawet taka rzadka aktywność będzie miała pozytywny wpływ na nasze zdrowie. W ten sposób zmniejszamy ryzyko występowania schorzeń, które mają charakter przewlekły, ale również możemy się ochronić przed przedwczesnym zgonem.

Ile czasu poświęcać na ćwiczenia fizyczne

Zasadniczą kwestią będzie oczywiście to, ile czasu powinniśmy przeznaczać na takie ćwiczenia. To, co rekomenduje nam światowa organizacja zdrowia, to mniej więcej 75 minut tygodniowo na ćwiczenia fizyczne dla osób dorosłych w przypadku wysokiego stopnia intensywności treningu. Z kolei osoby, które chcą realizować trening umiarkowany, mogą ten czas wydłużyć do około 150 minut. W ten sposób powinniśmy mniej więcej przynajmniej kontrolować masę naszego ciała, a także obniżyć zawartość cholesterolu. To również gwarancja ustabilizowania ciśnienia krwi.

Najbardziej ogólne korzyści przez nas zauważone, to będzie o wiele lepsza kondycja fizyczna, a także poprawa krążenia. Oczywiście trzeba tutaj też dodać pozytywne skutki dla naszej psychiki. Regularne i niezbyt nawet intensywne trenowanie pozwala nam obniżyć poziom stresu. Zapewniamy sobie również wówczas o wiele lepszy wygląd. Kolejny atut to piękna skóra i lepszy metabolizm.

Niećwiczący umierają częściej

Oczywista i potwierdzona przez badania naukowe jest także zależność pomiędzy umieralnością a aktywnością fizyczną. Jest wręcz bezsprzeczne, że osoby, które nie są aktywne sportowo, o wiele częściej zgłaszają jakieś choroby przewlekłe i rozmaite dolegliwości. Duże dolegliwości zdrowotne, a także wcześniejsze zgony występują też u osób, które ćwiczą mniej minut, aniżeli czas zalecany przez WHO. Wszystko, więc wskazuje na to, że nawet rzadkie ćwiczenia będą dla nas drogocenne, nawet jeżeli będzie się to odbywać kosztem innych zajęć, które sobie cenimy. SuperBet kod promocyjny to gwarancja najlepszej rozrywki w typowanie wyników poszczególnych rywalizacji już od samego początku przygody z fantastyczną zabawą.

Rzadkie sesje treningowe też są drogocenne

Krótka rozmowa z naszym lekarzem rodzinnym albo fizjoterapeutą natychmiast może nam również uświadomić, że nawet rzadkie ćwiczenia to również kontrola nie tylko ciśnienia tętniczego, ale także uniknięcie cukrzycy albo wyjście z depresji. A przecież te kilka godzin w sobotę lub w niedzielę potrafi wygospodarować każdy z nas nawet wtedy, jeżeli jesteśmy bardzo aktywni zawodowo. Wystarczy znaleźć tylko w sobie chęci.

Najnowsze

X