Grupa CanPack zbuduje w Brzesku halę produkcyjną za 50 mln dolarów

-

Grupa Canpack zapowiada budowę w Brzesku nowej hali produkcyjnej – inwestycja będzie kosztować 50 mln dolarów.

W środę 7 kwietnia burmistrz Brzeska Tomasz Latocha gościł w Urzędzie Miejskim delegację Grupy CANPACK, której przewodniczył Petr Kubenka, General Menager CANPACK Alu Division Poland. W spotkaniu uczestniczyli także Robert Budzyn, dyrektor ds. organizacyjnych FPN oraz przedstawiciele kadry kierowniczej – Agnieszka Pudełek i Wojciech Przybyło.

Goście przekazali informację o decyzji, na mocy której w Brzesku zostanie wybudowana hala wieczek wyposażona w najnowocześniejszą na świecie linię produkcyjną. Koszt przedsięwzięcia wyniesie 50 milionów dolarów.

To kolejna w ciągu roku znacząca inwestycja poczyniona przez firmę w Brzesku – niedawno zakończyła się tu budowa hali wieczek „L2019” warta 16 milionów dolarów.

Obecnie Grupa CANPACK to wiodący producent branży opakowań metalowych w Europie, stale umacniający też swą pozycję na rynkach Azji, Afryki i Ameryki Południowej. Moce przerobowe firmy pozwalają na wyprodukowanie 25 miliardów puszek napojowych i miliard opakowań dla przemysłu spożywczego i chemicznego.

Burmistrz Brzeska z satysfakcją komentuje przekazaną mu w środę wiadomość: – Potwierdza się fakt, że Grupa wraca do swoich „korzeni”, bo w Brzesku udało się stworzyć dobry klimat dla inwestycji.

Nowa hala ma być gotowa do końca przyszłego roku, a firma zatrudni dodatkowych kilkadziesiąt osób.

PODOBNE ARTYKUŁY

NAJNOWSZE

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

sierpień, 2022

X