R e k l a m a

Bochnia. Mnóstwo prezentów na 5. urodziny bliźniaczek Ali i Hani

-

Obchodzące dziś urodziny dziewczynki odwiedzili organizatorzy charytatywnej akcji, by przekazać im całą górę prezentów, które udało im się zebrać w ramach przedsięwzięcia.

Bliźniaczki przyszły na świat jako skrajne wcześniaki w 25 tygodniu ciąży w kwietniu 2016 roku. Niestety Alicja i Hania do dzisiaj ponoszą konsekwencje wczesnego porodu w postaci niepełnosprawności ruchowej, porażenia mózgowego, dysplazji oskrzelowo – płucnej oraz dużej wady wzroku. Obie przeszły również wylewy krwi do mózgu. W Bochni regularnie organizowane są zbiórki funduszy i darów, które pomagają rodzinie radzić sobie w trudnej sytuacji.

Tegoroczną „akcję urodzinową” zorganizowało Stowarzyszenie Przyjaciół Dzieci „Jachowicz Tradycja i Kultura”, które działa przy Szkole Podstawowej nr 1 – udało się zebrać wiele potrzebnych dziewczynkom rzeczy m.in. artykuły higieniczne, kaszki, mleka, ubranka itp. Darczyńcy mogli je dostarczać do SP 1, Przedszkola Nr 2 oraz klubu fitness Ladies Team.

– Dziękuję za życzliwość w organizacji zbiórki dyrektorowi SP 1 Marianowi Mikulskiemu, Monice Czesak, Jolancie Kościółek, rodzicom i uczniom z „Jedynki”, a także Kasi i Tomaszowi Knap z klubu sportowego Ladies Team, Sylwi Pałkowskiej za wykonanie tortu urodzinowego oraz Marzenie Wronie-Szydłowskiej, Miejskiemu Przedszkolu nr 2 w Bochni z panią dyr. Bernadettą Noskowicz-Czajką, przyjaciołom i wszystkim ludziom dobrego serca, którzy włączyli się do zbiórki – podsumowuje Beata Drużkowska ze stowarzyszenia.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

Bieżący miesiąc