R e k l a m a

Pływanie. Medale i nowe życiówki Mikołaja Babraja

-

W minioną sobotę (24 kwietnia) na Krytej Pływalni im. Jana Kota  w Bochni odbyły się wojewódzkie zawody cyklu „Małopolska Liga Młodzików”. W imprezie wspólne zorganizowanej przez Małopolski Okręgowy Związek Pływacki oraz bocheńską pływalnię barwy lokalnego Klubu T.S. PŁYWAK oraz Miasta Bochnia godnie reprezentował Mikołaj Babraj.

Były medale ale najbardziej cieszą zarówno zawodnika jak i trenerów Marcina Szwaba oraz Dariusza Maszewskiego mocno poprawione dotychczasowe rekordy życiowe co pokazuje, że nawet w okresie pandemii – kiedy możliwości treningowe są ograniczone – „jak się tylko chce można utrzymywać, a nawet podnosić swoją sprawność i wyniki sportowe”.

W sumie Mikołaj wypływał 3 medale: srebrny na dystansie 50m stylem grzbietowym, oraz dwa brązowe na dystansie 100m stylem dowolnym i 100m stylem motylkowym.

Tymczasem trenerzy Pływaka zachęcają do śledzenia poczynań ich byłego zawodnika, rodowitego bochnianina Andrzeja Michalczyka, który rozpoczynał swoją karierę w bocheńskim klubie. Andrzej już od jutra będzie ścigał się na Głównych Mistrzostwach Polski Seniorów gdzie oprócz medali stawką są kwalifikacje na Igrzyska Olimpijskie w Tokio.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

Bieżący miesiąc