Obchody 230. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja – PROGRAM

-

W poniedziałek 3 maja przypada 230. rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Z tej okazji o godz. 10:30 w Bazylice św. Mikołaja odbędzie się msza św. w intencji Ojczyzny, Powiatu i Miasta. Po uroczystości złożone zostaną kwiaty pod tablicą gen. Jana Henryka Dąbrowskiego, która znajduje się w Bazylice.

W związku z panującą pandemią koronawirusa i ograniczeniami dotyczącymi udziału w uroczystościach kościelnych w Bazylice może przebywać jednorazowo maksymalnie 57 osób. Wszyscy zobowiązani są przez cały czas pobytu w świątyni do zakrywania nosa i ust. Należy także zachowywać wskazaną bezpieczną odległość między sobą i zajmować miejsca w świątyni równomiernie. Uczestniczyć w mszy św. można także online – link do transmisji TUTAJ.

Ponadto na kanale Miejskiego Domu Kultury w Bochni w serwisie YouTube (link TUTAJ) będzie można obejrzeć koncert pt. „3MAJmy się!”. Koncert został zrealizowany przez MDK przy udziale bocheńskich wykonawców.

Z kolei kino Regis proponuje filmy, które bezpośrednio nie są związane z 230. rocznicą uchwalenia Konstytucji 3 Maja, ale pozwalają zagłębić się w historię: „Marek Edelman… I była miłość w getcie”, „Syn Szawła”, „Milcząca rewolucja”, „Wołyń”, „Oficer i szpieg”. Filmy dostępne są na platformie MOJEeKINO za niewielką opłatą. Ważne, aby przy zakupie dostępu wybrać bocheńskie kino: „Bochnia – Kino Regis”. Link TUTAJ.

PODOBNE ARTYKUŁY

NAJNOWSZE

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

CO? GDZIE? KIEDY?

maj, 2021

23,940FaniLubię
900ObserwującyObserwuj
1,190SubskrybującySubskrybuj
X