Działania przeciwko quadom oraz motocrossom w lasach powiatu brzeskiego

-

3 maja brzescy policjanci wspólnie z funkcjonariuszami straży leśnej Nadleśnictwa Brzesko oraz Nadleśnictwa Dąbrowa Tarnowska przeprowadzili wspólne działania ukierunkowane na jeżdżących quadami oraz motocyklami crossowymi po lasach oraz szlakach pieszych i rowerowych.

Akcję podjęto w związku ze stwierdzanymi coraz częściej przypadkami bezprawnego poruszania się po lesie pojazdów typu cross i quad. – Ujawnianie wykroczeń, a w konsekwencji  eliminowanie tego zjawiska było głównym celem zawiązanej współpracy – wyjaśnia Grzegorz Buczak, rzecznik prasowy brzeskiej policji.

Funkcjonariusze przeprowadzili patrole kompleksów leśnych w Leśnictwie Brzesko oraz Leśnictwie Okocim. W trakcie działań zatrzymano 6 kierujących, którzy nielegalnie wjechali  na teren lasu pojazdem silnikowym. W trzech przypadkach kierujący zostali ukarani mandatami karnymi, a kolejnych trzech przypadkach zastosowano pouczenie. 

Zgodnie z treścią art. 161 Kodeksu Wykroczeń, – „Kto, nie będąc do tego uprawniony albo bez zgody właściciela lub posiadacza lasu, wjeżdża pojazdem silnikowym, zaprzęgowym lub motorowerem do nie należącego do niego lasu w miejscu, w którym jest to niedozwolone, albo pozostawia taki pojazd w lesie w miejscu do tego nie przeznaczonym, podlega karze grzywny”. 

Wspólne działania leśników i mundurowych mają nie tylko zapobiec niszczeniu przyrody i płoszeniu zwierząt, ale także poprawić bezpieczeństwo osób poruszających się po leśnych szlakach pieszych i rowerowych.

PODOBNE ARTYKUŁY

NAJNOWSZE

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

sierpień, 2022

X