Nożna. BKS w półfinale Pucharu Polski na szczeblu wojewódzkim

-

W środę BKS osiągnął historyczny sukces – po wygranej 1:0 z Limanovią Limanowa awansował do półfinału Pucharu Polski na szczeblu wojewódzkim. Zwycięską bramkę dla bochnian zdobył Arkadiusz Budzyn.

Spotkanie fantastycznie rozpoczęli bochnianie, którzy już w 3 minucie objęli prowadzenie. Wtedy to po dograniu z prawego skrzydła piłkę tuż przed szesnastką otrzymał Arkadiusz Budzyn, który umieścił ją w siatce. Po tym trafieniu gra przeniosła się do środkowej części boiska, częściej dochodziło do starć między zawodnikami. Z czasem jednak grę zdominowała Limanovia, lecz przewagi na murawie goście nie potrafili przełożyć na sytuacje do zdobycia gola. Okazja do wyrównania dla drużyny z Limanowej pojawiła się w 33 minucie, kiedy to jeden z jej graczy wyszedł sam na sam z bramkarzem, lecz napastnik Limanowian obił poprzeczkę bramki gospodarzy. Kilka minut później groźnym kontratakiem odpowiedzieli bochnianie, lecz po nim Mirosław Tabor nie zdołał wykorzystać sytuacji jeden na jeden z golkiperem rywala. Do końca pierwszej odsłony meczu wynik nie uległ już zmianie i na przerwę BKS schodził z jednobramkowym prowadzeniem.

W drugiej części Limanovia dalej przeważała na murawie, jednakże goście nie potrafili wykreować sobie dogodnej szansy do wyrównania. BKS starał się wykorzystywać błędy Limanowian, wyprowadzając groźne kontrataki. Po jednym z nich w dogodnej sytuacji znalazł się Tabor, który zza szesnastki uderzył w kierunku bramki, lecz nieskutecznie. Kilka chwil później Budzyn oddał centrostrzał, który sprawił problemy golkiperowi z Limanowej. W 70 minucie w końcu niebezpiecznie zrobiło pod polem karnym gospodarzy, kiedy to z rzutu wolnego groźnie uderzył Sebastian Jacak, ale skuteczną interwencją popisał się Maksim Karmazin, chwytając futbolówkę. Chwilę później po kontrataku szansę na podwyższenie prowadzenia miał wprowadzony wcześniej Aliba Lando, lecz w sytuacji jeden na jeden z bramkarzem górą był golkiper przeciwnika. W 76 minucie napastnik z Bochni miał identyczna wręcz okazję do strzelenia gola, ale ponownie nie udało mu się trafić do siatki. W końcówce Limanovia jeszcze bardziej wzmogła swoje ataki, lecz goście nie zdołali już zmienić losów tego meczu. Ostatecznie więc Bocheński wygrał 1:0 i awansował do półfinału

Tam BKS zmierzy się z Popradem Muszyna, który w ćwierćfinale pokonał 2:1 Bruk Bet II Termalicę Nieciecza. Mecze półfinałowe rozegrane zostaną 19 maja. W sobotę natomiast Bocheński wróci do ligowego grania – bochnianie na własnym boisku podejmą Wolanię Wola Rzędzińska.

BKS Bochnia – Limanovia Limanowa 1:0 (1:0)

Bramki: 3’ Arkadiusz Budzyn

Skład BKS: Maksim Karmazin – Bartłomiej Chlebek, Piotr Janicki, Tomasz Rachwalski, Ernest Świętek, Kacper Musiał (25’ Harvey Browne), Jarosław Ulas, Mariusz Łyduch (55’ Maksymilian Rybak), Mirosław Tabor (55’ Aliba Lando), Jakub Pasiut, Arkadiusz Budzyn (70’ Darian Daghero)