R e k l a m a

Starosta apeluje do dyrektorów szkół: „Pozwólmy młodzieży powtórnie zaadaptować się do nauki stacjonarnej”

-

Starosta Bocheński Adam Korta zachęca do wzięcia udziału w akcji WRACAMY, której mottem przewodnim jest „Uczeń to nie tylko rola – masz przed sobą człowieka zatroszcz się o niego”. Skierował w tej sprawie list do dyrektorów szkół średnich.

Akcję przygotowała Poradnia Psychologiczno – Pedagogiczna w Bochni. Psychologowie zachęcają do nadrobienia z uczniami zaległości z nauczania zdalnego czyli przygotowania testu z budowania relacji, sprawdzianu z bycia razem czy zajęć praktycznych z integracji klasy. Przygotowano do tego odpowiednie materiały, scenariusze zajęć, karty pracy, które proponują wykorzystać w pierwszych tygodniach zajęć.

Najważniejszym wyzwaniem będzie ponowna integracja klasy, stworzenie atmosfery spokoju i bezpieczeństwa oraz odbudowanie wzajemnych relacji. Dopiero kolejnym krokiem będzie diagnoza edukacyjna i nadrobienie ewentualnych braków – czytamy w liście starosty bocheńskiego Adama Korty do dyrektorów szkół średnich.

Pełna treść apelu poniżej.


Szanowni Państwo Dyrektorzy,

przygotowujemy się na ponowne otwarcie szkół dla nauki stacjonarnej, chociaż wszyscy cieszymy się, że powoli wracamy do normalności to jednak, towarzyszy nam przy tym wiele emocji. Z jednej strony euforia i radości, a z drugiej strach, obawa a czasem też zniechęcenie. Każde z tych uczuć jest naturalne i może dotknąć każdego z nas.

Z pewnością był to bardzo trudny czas, przede wszystkim dla młodzieży, uczniów naszych szkół. Pozbawieni bezpośrednich spotkań, wychodzenia z domu i kontaktów z rówieśnikami mierzyli się z nową dla nich rzeczywistością. W szczególnej sytuacji są uczniowie pierwszych klas, którzy nie mieli możliwości nawet się dobrze poznać.

Doceńmy wysiłek, jaki uczniowie, rodzice i nauczyciele włożyli pracując i ucząc się zdalnie. Jesteśmy bogatsi o nowe doświadczenia i umiejętności. Od tych informatycznych, poprzez organizację pracy w systemie nauki zadanej, do umiejętności współpracy i szukania informacji.

Zaczynamy wszyscy na nowo. Można by powiedzieć w trochę już innej rzeczywistości. Musimy się do tego dobrze przygotować. Klasa która spotka się w przyszłym tygodniu w szkolnej sali nie będzie już tą samą, którą była przed okresem nauki zdalnej.

Najważniejszym wyzwaniem będzie ponowna integracja klasy, stworzenie atmosfery spokoju i bezpieczeństwa oraz odbudowanie wzajemnych relacji. Dopiero kolejnym krokiem będzie diagnoza edukacyjna i nadrobienie ewentualnych braków.

Pamiętajmy o tym, aby młodzi ludzie przyswajali nowe informacje, muszą być zrelaksowani i spokojni. Towarzyszący stres znacząco utrudnia, a bardzo często nawet uniemożliwia naukę. Jeśli wszyscy zadbamy o relacje to edukacja będzie dla wszystkich przyjemnością, a nie koniecznym obowiązkiem. Pozwólmy młodzieży powtórnie zaadaptować się do nauki stacjonarnej.

Dlatego proszę i apeluję, aby pierwsze dni poświęcić na ponowną integrację klasy oraz na różnorodne działania grupowe i zajęcia obniżające napięcie u uczniów. Priorytetem powinno być obecnie zadbanie o stan emocjonalny, budowanie odporności psychicznej i dostarczanie dobrych doświadczeń, które umożliwią prawidłowe funkcjonowanie w szkole.

Poradnia Psychologiczno – Pedagogiczna w Bochni zainicjowała bardzo ciekawą akcję WRACAMY, której mottem przewodnim jest „Uczeń to nie tylko rola – masz przed sobą człowieka zatroszcz się o niego”. Psychologowie zachęcają do nadrobienia z uczniami zaległości z nauczania zdalnego czyli przygotowania testu z budowania relacji, sprawdzianu z bycia razem czy zajęć praktycznych z integracji klasy. Przygotowano do tego odpowiednie materiały, scenariusze zajęć, karty pracy, które proponują wykorzystać w pierwszych tygodniach zajęć. Zachęcam do zapoznania i dołączenia do tej „AKCJI” – zapewniając spokojny powrót do szkoły.

Starosta Bocheński Adam Korta

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

Bieżący miesiąc