Nożna. Kibice wrócili na stadion, BKS wygrał 3:0 – ZDJĘCIA

-

W sobotę na stadion przy ul. Parkowej po kilku miesiącach w końcu mogli wrócić kibice – BKS bowiem w inauguracyjnym spotkaniu drugiej fazy rozgrywek IV ligi zmierzył się z Orkanem Szczyrzyc. Zawodnikom z Bochni udało się sprawić przyjemność fanom i w dobrym stylu wygrać 3:0. Dubletem w tym meczu popisał się Jarosław Ulas.

Bochnianie od początku przejęli inicjatywę i często zagrażali bramce przeciwnika. Szczęścia po strzałach z dystansu szukali Arkadiusz Budzyn i Mariusz Łyduch, aż w końcu w 10 minucie BKS wyszedł na prowadzenie. Pięknym zagraniem popisał się wtedy Jarosław Ulas, który ze środka boiska dograł futbolówkę do ustawionego w okolicach pola karnego Mirosława Tabora, a ten z woleja pokonał bramkarza ze Szczyrzyca. Po tym trafieniu Bocheński dalej atakował, szukając kolejnych goli. W 19 minucie Tomasz Rachwalski z prawego skrzydła dośrodkował piłkę do niepilnowanego w szesnastce Ulasa, a ten głową podwyższył na 2:0. Potem gra jednak się uspokoiła, zespół z Bochni co prawda przeważał i próbował stwarzać sobie sytuacje, jednak gospodarzom brakowało precyzji w wykończeniu akcji. Do przerwy wynik więc nie uległ już zmianie i na przerwę zawodnicy schodzili z dwubramkowym prowadzeniem bochnian.

W drugiej połowie Bocheński kontrolował przebieg meczu, starając się podwyższyć korzystny dla siebie rezultat. Sztuka ta udała się Bocheńskiemu w 60 minucie. Wtedy to w polu karnym najlepiej zachował się Ulas, który wykończył zagranie z lewej strony, kompletując dublet. Po tym trafieniu  BKS dalej przeważał, nie pozwalając rozwinąć skrzydeł w ataku przeciwnikowi. W ostatnim kwadransie bochnianie starali się powiększyć rozmiary zwycięstwa, jednakże do końcowego gwizdka wynik nie uległ zmianie i ostatecznie Bocheński wygrał 3:0.

BKS już we środę będzie miał okazję zapisać się na kartach historii klubu. Wtedy to bochnianie w półfinale Pucharu Polski na szczeblu wojewódzkim zmierzą się z naszpikowanym gwiazdami Popradem Muszyna. Początek meczu o godzinie 17:30 na stadionie przy ul. Parkowej.

BKS Bochnia – Orkan Szczyrzyc 3:0 (2:0)

Bramki: 10’ Mirosław Tabor, 19’, 60’ Jarosław Ulas

BKS: Damian Szydłowski – Piotr Janicki, Bartłomiej Chlebek, Ernest Świętek, Jarosław Ulas, Arkadiusz Budzyn (65’ Maksymilian Rybak), Mariusz Łyduch (78’ Darian Daghero), Jakub Pasiut (55’ Jakub Kleszcz), Kacper Musiał (75’ Harvey Browne), Mirosław Tabor (65’ Aliba Lando)