Poseł Bukowiec o Polskim Ładzie. Czy Porozumienie poprze wyższą składkę dla przedsiębiorców?

-

– W tej chwili to rozwiązanie związane ze składką zdrowotną i obciążeniem składką osób prowadzących działalność gospodarczą wydaje się najbardziej rozbieżne – przyznał dziś rano na antenie Radia Kraków bocheński poseł Porozumienia Stanisław Bukowiec. Dwie godziny później szef partii Jarosław Gowin na konferencji prasowej ogłosił „szerokie konsultacje społeczne” propozycji zawartych w Polskim Ładzie i ocenił, że „trzeba ochronić przed drastycznym wzrostem podatków klasę średnią”.

W rozmowie na antenie Radia Kraków Stanisław Bukowiec podkreślał, że Polski Ład to „plan, w którym bardzo kierunkowo zostały naznaczone różne rozwiązania i w ramach Zjednoczonej Prawicy dyskutujemy na temat szczegółów, które się znajdą w ustawach proponowanych do realizacji”. Zaznaczył, że prace nad konkretnymi rozwiązaniami trwają czasem bardzo długo, ale są potrzebne aby wypracować je jak najlepsze.

– Proszę zauważyć, że już po prezentacji Ładu doszło do modyfikacji w kilku obszarach. Na wniosek premiera Gowina wprowadzono ulgę dla osób, które na umowę o pracę zarabiają do 12,5 tysiąca. One nie poniosą dodatkowych kosztów związanych z podnoszeniem podatków – mówił parlamentarzysta.

– Rozmawiamy również na temat tych zapisów, które są w tej chwili proponowane dla osób prowadzących działalność gospodarczą. Oczywiście tutaj podpisujemy się pod tym, że system podatkowy musi być sprawiedliwy, musi być uczciwy. Również te osoby, które prowadząc działalność gospodarczą zarabiają więcej niż inni powinny płacić relatywnie wyższą składkę zdrowotną, bo ten system, który do tej pory funkcjonuje, nie jest sprawiedliwy. Wiem, że w ubiegłym tygodniu już trwały rozmowy ekspertów, pan premier Jarosław Gowin spotkał się z panem premierem Mateuszem Morawieckim i rozmawiali na temat szczegółów również tych zapisów, tak aby one były nie tak rażąco dokuczliwe dla osób, które działalność gospodarczą prowadzą podkreślił Stanisław Bukowiec.

Poseł przyznał, że „w tej chwili to rozwiązanie związane ze składką zdrowotną i obciążeniem składką osób prowadzących działalność gospodarczą wydaje się najbardziej rozbieżne”. Zaznaczył jednak, że Polskim Ładzie znalazło się wiele rozwiązań proponowanych przez Porozumienie i „są to dobre rozwiązania”.

W podobnym tonie wypowiedział się na konferencji prasowej zorganizowanej dziś przed południem lider Porozumienia Jarosław Gowin, który ogłosił „początek szerokich konsultacji społecznych” propozycji zawartych w Polskim Ładzie.

PODOBNE ARTYKUŁY

NAJNOWSZE

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

lipiec, 2022

X