Rada Powiatu: Dodatkowe 4 mln złotych na ZOL

-

Podczas czwartkowej sesji powiatowi rajcy przegłosowali zmiany w budżecie zakładające przekazanie dodatkowych 4 milionów złotych na budowę Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego wraz z hospicjum stacjonarnym.

Przetarg na budowę ZOL-u wraz z hospicjum w Bochni ogłoszony został już w styczniu. Budynek ma powstać przy ul. Karolina w Bochni w sąsiedztwie Domu Pomocy Społecznej. Po raz pierwszy środki na ten cel Rada Powiatu w Bochni zabezpieczyła podczas grudniowej sesji.

Łącznie dysponujemy już 8 milionami złotych na budowę ZOL-u. Ta inwestycja to tak naprawdę podjęcie starań, które pozwolą na chociażby częściowe wypełnienie luki w dostępie do świadczeń opieki nad pacjentami onkologicznymi, przewlekle chorymi. Dzięki temu, osoby te zyskają pomoc i opiekę. Cały czas pracujemy też nad pozyskaniem kolejnych środków, co pozwoliłoby nam przyspieszyć budowę ZOL–u – mówi Starosta Bocheński Adam Korta.

Obecnie Oddział Opiekuńczo-Leczniczy znajduje się w budynku szpitala powiatowego. Dysponuje 20 miejscami. Potrzeby są dużo większe, dlatego zdecydowano o budowie nowego budynku dla blisko 100 pacjentów w tym 24 hospicyjnych. Powstanie on przy ul Karolina w Bochni. Inwestycję będzie realizował szpital. Zabezpieczona jest działka, gotowy jest projekt techniczny, komplet uzgodnień i pozwoleń.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

marzec, 2023