R e k l a m a

Jerzy Owsiak po wizycie w Bochni: „Czuje się, że wszyscy tworzą zespół, który nawzajem siebie wspiera”

-

Od 1 czerwca, czyli Międzynarodowego Dnia Dziecka, Pododdział Intensywnego Nadzoru Noworodka w szpitalu w Bochni oficjalnie nosi imię Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Jest to już 11. oddział oraz 37. miejsce w ogóle nazwą nawiązujące do działalności Fundacji WOŚP.

Z okazji otwarcia pododdziału przekazano placówce nowoczesny inkubator hybrydowy (otwarto-zamknięty) Giraffe OmniBed Carestation. To sprzęt o wartości 140 tys. zł, dzięki któremu medycy jeszcze lepiej będą mogli dbać o zdrowie najmłodszych pacjentów.

Jak dotąd Fundacja WOŚP przekazała bocheńskiej placówce 71 urządzeń o łącznej wartości blisko 1,4 miliona złotych.

„Czuje się, że wszyscy tworzą zespół, który nawzajem siebie wspiera”

Po wizycie w Bochni prezes Fundacji WOŚP opublikował obszerny wpis na Facebooku, w którym chwalił bocheński pododdział śląc w świat jego niezwykle pozytywny obraz:

– Szpital w Bochni ma oddział ginekologiczno-położniczy, a co za tym idzie także oddział intensywnej terapii noworodka. Świetnie pracują, o czym wiemy, ponieważ od wielu lat kupujemy na ten oddział sprzęt medyczny, ale szpital, dyrektor, lekarze, zespół pielęgniarzy i w ogóle wszyscy, którzy w szpitalu pracują zdecydowanie podwyższyli poprzeczkę i już od kilku lat zajmują się też intensywną terapią noworodka – przybliża sytuację obserwującym jego profil Jerzy Owsiak.

– I ta wspaniała robota całego zespołu była powodem naszego przyjazdu do szpitala, ponieważ poproszono nas, czy oddział intensywnej terapii mógłby mieć nazwę WOŚP. Nasza korespondencja trwała kilka miesięcy i oto jesteśmy. Przywieźliśmy ze sobą specjalistyczny inkubator, tzw. żyrafę, to taki mały szpital dla wcześniaka. Właśnie leży w nim maleńka pacjentka Agatka, która za kilka dni będzie jechała do Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie na Prokocimiu – relacjonuje szef WOŚP.

– Wszystko świetnie zorganizowane, czuje się, że wszyscy tworzą zespół, który nawzajem siebie wspiera, a przecież to szpital, który leczy wszystkich – od noworodka po osoby dorosłe. Kiedy przecinaliśmy wstęgę, także wszystko super stykało. Władze lokalne bardzo energiczne we wszystkich działaniach administracyjnych, rach ciach i wszystko, co potrzeba do rozkręcania się szpitala, czyli moc decyzji podjętych jednogłośnie! – chwali Jerzy Owsiak.

Pododdział w Bochni to 11 jednostka medyczna w Polsce, której patronem jest WOŚP

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia