R e k l a m a

Brzescy policjanci uratowali mężczyznę który zasłabł. Alarmował przypadkowy przechodzień

-

Szybkie i zdecydowane działania brzeskich policjantów uratowało życie 68-letniemu mężczyźnie, który stracił przytomność i nie był w stanie wydostać się z budynku, w którym sam przebywał.

W czwartek wieczorem o godzinie 19.40 dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Brzesku otrzymał zgłoszenie z Centrum Powiadamiania Ratunkowego dotyczące mężczyzny, który półświadomy leżał za przeszklonymi i zatrzaśniętymi drzwiami budynku, z którego nie był w stanie wydostać się o własnych siłach.

Mężczyznę zauważył przypadkowy przechodzień, który powiadomił o tym fakcie Wojewódzkie Centrum Powiadamiania Ratunkowego. Skierowany na miejsce patrol dzielnicowych potwierdził fakt zgłoszenia. Policjanci zauważyli, że za przeszklonymi drzwiami leży starszy mężczyzna, do którego nie było dostępu, albowiem drzwi były zatrzaśnięte od wewnątrz, a mężczyzna nie był w stanie ich samodzielnie otworzyć.

Policjanci nie tracąc czasu, poprzez mocne pchnięcie drzwi wejściowych dostali się do środka budynku, gdzie natychmiast przystąpili do udzielania pomocy przedmedycznej półprzytomnemu mężczyźnie. Mężczyzna po chwili odzyskał pełną świadomość i powiedział funkcjonariuszom, że zasłabł w momencie, gdy chciał opuścić budynek. Posiadał klucze od drzwi, które miał zamknąć wychodząc z budynku, lecz nie był w stanie się podnieść i tych drzwi otworzyć.

Funkcjonariusze monitorowali funkcje życiowe mężczyzny do czasu przyjazdu karetki pogotowia ratunkowego, którą wcześniej wezwali. 68-letni mieszkaniec Brzeska został przewieziony do szpitala na obserwację.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia