R e k l a m a

Ostatnie dni zgłoszeń do festiwalu „Integracja malowana dźwiękiem”

-

Jeszcze do końca marca można przesyłać zgłoszenia do udziału w 12. Festiwalu Piosenki „Integracja malowana dźwiękiem”, który potrwa od 3 do 6 czerwca w Bochni.

Dla uczestników przewidziano dwudniowe warsztaty i ciekawe wydarzenia towarzyszące. Na finał zaplanowano Festiwalową Galę Laureatów, podczas której oprócz wyróżnionych uczestników zaśpiewają też jurorzy, wśród nich m.in. Ania Rusowicz, Halina Mlynkova, Tadeusz Woźniak i Marek Piekarczyk.

Zajęcia warsztatowe dla grup zagranicznych poprowadzi Anna Rogaczewska i Kolja Koglin. Co jeszcze będzie się działo w Bochni? Kto dołączy do grona Jury? Jak mówią organizatorzy – na razie niech to będzie niespodzianka.

Ideą tego niezwykłego wydarzenia artystycznego jest integracja osób pełnosprawnych i niepełnosprawnych, którzy połączeni w duety wspólnie przygotowują, a później śpiewają wybrane piosenki.

Każdy, kto chce wystąpić na festiwalu musi przesłać wypełnioną kartę zgłoszeniową oraz nagranie wideo piosenki, lub programu kabaretowego, w zależności od kategorii. Dokumenty można pobrać ze strony www.festiwal.bochnia.pl.

Tam także można przeczytać o idei festiwalu i jego historii. Jest też wiele materiałów filmowych. Sympatycy mediów społecznościowych mogą polubić stronę festiwalu na Facebooku.

Tegoroczny program zapowiada się bardzo ciekawie. Wśród wydarzeń towarzyszących zaplanowano projekcję filmu operatora i reżysera, wykładowcy w szkołach filmowych Berlina, Hanoweru i Łodzi – Jacka Bławuta, autora fabularyzowanego dokumentu „Nienormalni”, który w latach dziewięćdziesiątych przełamywał bariery niepełnosprawności.

Po projekcji odbędzie się spotkanie z autorem, a muzycznie z festiwalem połączy je Tadeusz Woźniak, legendarny bard polskiej piosenki – zegarmistrz światła purpurowy. To wydarzenie odbędzie się w ramach wydarzeń towarzyszących „Film i muzyka”.

We wtorek dla mieszkańców Bochni i uczestników festiwalu przygotowano moduł „Teatr i muzyka”, czyli spektakl pn. „Genesis” krakowskiego teatru EXIT ze specjalnym udziałem Marka Piekarczyka. W gronie wykonawców – utalentowani niepełnosprawni aktorzy.

W środę otworzona zostanie wystawa Mariusz Mączki, niepełnosprawnego artysty, który swoje obrazy maluje ustami. Na tym wydarzeniu także nie zabraknie muzyki. Poza tym cały czas odbywać się będą warsztaty dla uczestników. Wszystko po to, żeby ostatniego dnia podczas przesłuchań konkursowych i Festiwalowej Gali Laureatów, widzowie mogli posłuchać pięknych interpretacji piosenek oraz programów kabaretowych.

Uczestnikom, podobnie jak w ubiegłym roku akompaniował będzie znakomity Adam Jarzmik Quintet oraz sekcja smyczkowa.

Festiwal odbywa się pod honorowym patronatem Małżonki Prezydenta RP Agaty Kornhauser-Dudy. Organizatorem jest Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. ks. J. Twardowskiego oraz działające przy tej placówce Stowarzyszenie na Rzecz Osób Niepełnosprawnych „Kropla Dobroci”.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

Bieżący miesiąc