Drwinia. Rusza budowa kolejnych ścieżek pieszo-rowerowych

-

Przy ruchliwej drodze wojewódzkiej nr 965 na północy powiatu bocheńskiego rusza budowa kolejnych odcinków ścieżek pieszo-rowerowych.

To jedna z wielu inwestycji w poprawę bezpieczeństwa rowerzystów i pieszych, bowiem samorząd gminy Drwinia od lat inwestuje w budowę infrastruktury, z której mogą korzystać miłośnicy jednośladów. Dzięki temu na terenie gminy powstała bezpieczna i ciekawa sieć ścieżek pieszo-rowerowych.

Tym razem wybudowany zostanie dwukierunkowy ciąg sieci ścieżek pieszo-rowerowych o szerokości  3,5 mb w terenach zabudowanych w pasie drogi wojewódzkiej DW 965 Zielona – Bochnia – Limanowa w miejscowościach: Mikluszowice (od cmentarza) oraz Gawłówek (do granicy) na odcinku odc. od 030 km 1+629 do odc. 040 km 0+510  o łącznej długości 1 486,00mb.

Ponadto zadanie obejmować będzie budowę niezbędnej infrastruktury typu Bike&Ride i BikeStop, która powstanie w Gawłówku, Mikluszowicach, Dziewinie i Drwini oraz Park&Ride w Mikluszowicach. Budowa parkingu P&R w Mikluszowicach obejmuje: utworzenie miejsc parkingowych dla samochodów osobowych w ilości 60 szt. w tym 4 stanowiska dla osób niepełnosprawnych, miejsce postoju dla 2-ch autobusów, miejsce parkingowe dla 4-ch rowerów wraz z oświetleniem solarnym terenu.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

grudzień, 2022