Podpisano umowę na budowę ZOL. „Rusza jedna z największych inwestycji w historii naszego Powiatu!”

-

W piątek starosta bocheński Adam Korta oraz dyrektor szpitala Jarosław Kycia podpisali umowę na budowę Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego w Bochni. Inwestycję za prawie 18 mln zł zrealizuje wyłoniona w przetargu doświadczona spółka z Żywca. – Rusza jedna z największych inwestycji w historii naszego Powiatu! – cieszy się Adam Korta.

W spotkaniu, które odbyło się w sali narad bocheńskiego starostwa, uczestniczyli także wicestarosta Ryszard Drożdżak oraz przedstawiciele Zarządu Powiatu Bocheńskiego w osobach Jerzego Błoniarza oraz Marka Rudnika.

ZOL wraz z hospicjum powstanie przy ul. Karolina w Bochni w sąsiedztwie Domu Pomocy Społecznej. Obiekt ma być gotowy w ciągu dwóch lat. Inwestycja jest podzielona na dwa etapy: pierwszy przewiduje wybudowanie obiektu, na to firma ma rok, kolejny – to wykończenie obiektu i wyposażenie go w odpowiedni sprzęt. Zadanie pochłonie blisko 17,9 mln zł. W budynku  zaplanowano miejsce dla około 100 pacjentów w tym 24 hospicyjnych.

Obecnie Oddział Opiekuńczo-Leczniczy znajduje się w budynku Szpitala Powiatowego w Bochni. Dysponuje 20 miejscami. Potrzeby są jednak dużo większe.

Opieka nad osobami potrzebującymi długoterminowego wsparcia medycznego to wyzwanie współczesności. Od początku mojej kadencji wspólnie z zarządem powiatu zabiegaliśmy o to, by powstał taki obiekt na rzecz osób, które ze względu chorobę lub trudną sytuację życiową wymagają wyspecjalizowanej pomocy — mówi Starosta Bocheński Adam Korta.

ZOL wybuduje firma Wodpol, spółka z Żywca pokonała 13 innych  firm, które zgłosiły się do przetargu. Wodpol to polska firma budowlana z wieloletnim doświadczeniem. Na swoim koncie ma kilkadziesiąt inwestycji, w tym osiem medycznych. To między innymi: budowa Nowego Szpitala w Żywcu, rozbudowa pawilonu szpitala i lądowiska w Centrum Leczenia  Oparzeń  w Siemianowicach Śląskich, budowa Kliniki Chirurgii Endoskopowej w Żorach czy Małopolskiego Centrum Pediatrii i Kompleksowego leczenia Dzieci z FASD.

PODOBNE ARTYKUŁY

NAJNOWSZE

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

styczeń, 2022

X