Artystycznie o Bochni. W sobotę warsztaty z Salvadorem Dali

-

Fundacja Pomocy Osobom Niepełnosprawnym oraz Dzieciom i Młodzieży AUXILIUM zaprasza w sobotę 24 lipca w godzinach od 16:00 do 18:00 na wydarzenie pod nazwą „Artystycznie o Bochni”.

Sobotnie spotkanie to trzeci z czterech warsztatów organizowanych na bocheńskich terenach zrewitalizowanych – ciągach pieszych przy ulicach Solnej i Sutoris. Celem tego cyklu mikro eventów jest przywrócenie uczestnictwa w kulturze, umożliwienie mieszkańcom udziału w działaniach plastycznych, prowadzonych w miejscach rewitalizowanych przez ostatnie lata.

– „Mając sześć lat chciałem zostać kucharzem. Gdy ukończyłem siedem – Napoleonem. W wieku dojrzałym moją największą ambicją było zostać Dalim…” – Salvador Dali.

Bądźmy sobą – warsztaty rozwijają nie tylko wyobraźnię, ale także dbają o nasze relacje z najbliższymi i pomagają odszukać cząstki siebie w teraźniejszym świecie. Warsztaty mają charakter twórczy – uczestnicy spotkają się z Salvadorem Dali, dzięki jego twórczości będą zaglądać w swoje sny.

W pracach wykorzystamy kreatywność i wyobraźnię dzieci przy wsparciu rodziców. Dzieci będą miały do dyspozycji materiały różniące się kolorami, fakturą, wielkością, by móc stworzyć sny marzeń. Artyści skorzystają także z brył soli przekazanych przez Kopalnię Soli w Bochni. Do działań twórczych posłużą różnorodne materiały plastyczne: kartony tekturowe, drewno, papiery kolorowe, sznurki, bibuły, taśmy kolorowe, plastelina, balony, pisaki, kredki. Dzieci będą rysować i malować na balonach i stworzą swoje dzieła, które kto wie — może odlecą w świat… – wyjaśniają organizatorzy.

Dzieci wraz z rodzicami zapraszamy do świata wyobraźni, tworzenia i kreowania już w najbliższą sobotę 24 lipca w imieniny Kingi, o godzinie 16:00 na Plac Solny przy Kopalni Soli, przed szybem Sutoris. Zróbmy sobie prezent, dajmy się ponieść kreatywności. Zapraszamy całe rodziny, dzieci, młodzież, rodziców, seniorów. Spędźmy sobotnie popołudnie razem – zachęcają organizatorzy wydarzenia.

Wstęp wolny. Warsztaty odbędą się z zachowaniem zasad bezpieczeństwa i ochrony sanitarnej.

Zadanie jest finansowane ze środków Miasta Bochnia.

Organizator:

Fundacja Pomocy Osobom Niepełnosprawnym oraz Dzieciom i Młodzieży Auxilium

Partnerzy:

Rerum
Teatr Artystokracki
Kopalnia Soli Bochnia

Patron medialny:

Bochnianin.pl

PODOBNE ARTYKUŁY

NAJNOWSZE

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

maj, 2022

X