Czwartek z silnym deszczem. Ostrzeżenia 2. i 3. stopnia

-

Dziś przez cały dzień towarzyszyć nam będą ciągłe opady deszczu. IMGW wydał ostrzeżenia 2. i 3. stopnia dla naszego regionu, obowiązujące do jutrzejszego poranka.

Polska znajduje się pod wpływem niżów z ośrodkami nad Niemcami oraz przemieszczającym się znad Węgier nad Bieszczady. Na południowym wschodzie zaznacza się wpływ pofalowanego frontu atmosferycznego oddzielającego chłodniejsze powietrze polarne morskie, zalegające nad przeważającym obszarem kraju, od cieplejszego, napływającego nad krańce południowo-wschodnie.

Dla powiatów bocheńskiego, wielickiego i proszowickiego wydano ostrzeżenie 2. stopnia. Prognozowane są opady deszczu o natężeniu umiarkowanym, okresami silnym. Wysokość opadów od 40 mm do 60 mm, miejscami do 80 mm. Opadom towarzyszyć mogą burze z porywami wiatru do 80 km/h, które wystąpią głównie w ciągu dnia. Możliwy grad.

W powiecie brzeskim obowiązuje czerwony alert (ostrzeżenie 3. stopnia): tu prognozowane są opady deszczu o natężeniu umiarkowanym i silnym, a wysokość opadu miejscami sięgnie nawet 80 – 100 mm. Opadom towarzyszyć będą burze z porywami wiatru do 80 km/h, które wystąpią głównie w ciągu dnia. Lokalnie grad.

Tak duże sumy opadów w ciągu 1 doby to już bardzo niebezpieczne ilości zwiastujące możliwość podtopień oraz gwałtownego wzbierania potoków i rzek.

Mapa ostrzeżeń IMGW:

Radar opadów (godz. 7.30):

PODOBNE ARTYKUŁY

NAJNOWSZE

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

styczeń, 2022

X