W czwartek warsztat „Bocheńskie naczynia gliniane”

-

W czwartek 19 sierpnia odbędzie się wykład w Muzeum im. prof. Stanisława Fischera w Bochni oraz warsztat „Bocheńskie naczynia gliniane” w Galerii Bocheńskiej z cyklu „Z tradycją ku nowoczesności, dziedzictwo Bochni Miasta Soli”. Zajęcia realizowane są w ramach projektu EtnoPolska 2021.

Muzeum im. prof. Stanisława Fischera w Bochni posiada i prezentuje bardzo bogaty zbiór elementów sztuki ludowej, m.in. naczyń glinianych używanych dawniej. Naczynia kamionkowe, z gliny, używane w warzelnictwie znane są w całej Polsce i stanowią kanwę prac dzisiejszych rzemieślników, ceramików bocheńskich. Uczestnicy lekcji w muzeum zapoznają się ze zbiorami i posłuchają o ich historii pochodzenia. Oprowadzanie po wystawie rozpocznie się o godz. 14:30 i potrwa ok. 60 minut.

W trakcie warsztatu „Bocheńskie naczynia gliniane” uczestnicy poznają techniki trudnej pracy z gliną i przygotują swoje interpretacje naczyń glinianych z wykorzystaniem sztuki historycznej i współczesnej. Zajęcia rozpoczną się o godz. 16:00 w Galerii Bocheńskiej (Pracownia RERUM, II piętro) przy pl. św. Kingi 1 i potrwają 120 min.

Zajęcia zaplanowane są dla całych rodzin, także osób z niepełnosprawnościami oraz osób wykluczonych, a udział w spotkaniach jest bezpłatny.

Organizator: Fundacja Pomocy Osobom Niepełnosprawnym oraz Dzieciom i Młodzieży Auxilium.

Partnerzy: RERUM, Kopalnia Soli Bochnia, Pzn Koło Bochnia.

Patron medialny: Bochnianin.pl.

Projekt dofinansowany ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach programu Narodowego Centrum Kultury EtnoPolska 2021.

PODOBNE ARTYKUŁY

NAJNOWSZE

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

maj, 2022

X