„Artystycznie o Bochni”. W sobotę Land Art na ul. Solnej i Sutoris

-

W sobotę 21 sierpnia w godzinach od 16:00 do 18:00 odbędzie się ostatni event pod nazwą „Artystycznie o Bochni”. Tym razem będzie to spotkanie się przy szybie Sutoris – ciągi piesze przy ul. Solnej i Sutoris. Wydarzenie organizuje Fundacja Pomocy Osobom Niepełnosprawnym oraz Dzieciom i Młodzieży Auxilium.

Sobotnie spotkanie to wystawa performance – Land Art, która odbędzie się na bocheńskich terenach zrewitalizowanych. Celem tego cyklu mikro eventów jest przywrócenie uczestnictwa w kulturze, umożliwienie mieszkańcom udziału w działaniach plastycznych, prowadzonych w miejscach rewitalizowanych przez ostatnie lata.

Pamiętajmy, że „Sztuka jest wycinkiem rzeczywistości widzianym przez temperament artysty” – twórzmy. Bądźmy sobą, miejmy dystans do siebie. Warsztaty rozwijają nie tylko wyobraźnię, dbamy o relację, o kontakt z najbliższymi, lecz pomagają też odszukać cząstki siebie w teraźniejszym świecie. Warsztaty i performance mają charakter twórczy – uczestnicy spotkali się już z Salwadorem Dali, Pablem Picassem, z ich twórczością zaglądaliśmy w swoje charaktery.

W najbliższą sobotę w pracach wykorzystamy kreatywność, wyobraźnię dzieci oraz wsparcie rodziców, będziemy tworzyć latawce. Do dyspozycji dzieci będą miały materiały różniące się kolorami, fakturą, wielkością, by móc stworzyć swoje latające dzieła. Dzieci skorzystają także z materiałów przekazanych przez Kopalnię Soli w Bochni – brył soli. Do działań twórczych posłużą im także materiały plastyczne: kartony tekturowe, drewno, papiery kolorowe, sznurki, bibuły, taśmy kolorowe, plastelina, balony, pisaki, kredki. Będą rysować, wycinać, stworzą swoje latające dzieła – poinformowali organizatorzy.

Wszystkie dzieci wraz z rodzicami zapraszane są do świata wyobraźni, tworzenia i kreowania już w najbliższą sobotę 21 sierpnia o godz. 16:00 przy szybie Sutoris. – Zróbmy sobie prezent, dajmy się ponieść kreatywności. Zapraszamy całe rodziny, dzieci, młodzież, rodziców, seniorów. Spędźmy sobotnie popołudnie razem. Wstęp wolny! – zachęcają organizatorzy.

Twórcze spotkanie odbędzie się z zachowaniem zasad bezpieczeństwa i ochrony sanitarnej.

Zadanie jest finansowane ze środków Miasta Bochnia.

Organizator: Fundacja Pomocy Osobom Niepełnosprawnym oraz Dzieciom i Młodzieży Auxilium.
Finansowanie projektu: Bochnia.
Współpraca: RERUM, Kopalnia Soli Bochnia, Teatr Artystokracki.
Patron medialny: Bochnianin.pl.

PODOBNE ARTYKUŁY

NAJNOWSZE

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

maj, 2022

X