„Magia z czytania”. W niedzielę piknik literacki na osiedlu Kurów

-

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Bochni zaprasza na piknik literacki na os. Kurów, przy Fili Nr 3, zorganizowany w ramach realizacji projektu „Magia z czytania”. Wydarzenie zaplanowano na niedzielę 22 sierpnia o godz. 15:00.

Pikniki w ramach projektu „Magia z czytania” dofinansowanego przez Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu, odbywają się pod hasłem „Wspólne czytanie – dzieci wspieranie”. Trzy poprzednie pikniki odbyły się w Parku Uzbornia, na os. Chodenice i w tężni solankowej. Teraz bocheńska książnica zaprasza na ostatni piknik – na plac zabaw i boisko przy Filii Nr 3 Biblioteki, ul. Kurów 77.

Biblioteka zaprasza całe rodziny, a co proponuje? Już od godz. 15:30 odbywać się będą animacje i wspólna zabawa dla dzieci przygotowane przez krakowski Teatr Maska „Spotkanie z piratami”.

Ponadto emocjonujące rozgrywki w plenerowe gry planszowe wielkości XXL – chińczyk, autorską grę „Na tropie z Nelą”, układanie wieży Jengi i puzzli oraz czytanie i zajęcia plastyczne na kocykach, czyli „Czytelnia pod chmurką”.

Na wszystkich chętnych i lubiących ćwiczyć umysł czekać będą liczne krzyżówki, quizy, literackie gry oraz możliwość napisania życzeń „75 życzeń na 75 lecie”… oczywiście bocheńskiej biblioteki. Osoby chcące zaopatrzyć się w interesującą książkę mogą odwiedzić stoisko wymiany książek i wziąć udział w zabawie losowej z rzucaniem kostką. Będą i inne niespodzianki…

Na zabawy plastyczne zaprosi Kinga Magdoń z Pracowni RERUM, na ćwiczenie języka i zabawy z językiem obcym zapraszają dwie szkoły językowe z Bochni: ENCJO i Helen Doron.

Na uczestników pikniku będą czekać upominki i niespodzianki za uczestnictwo w grach i zabawach oraz atrakcje takie jak: magiczne tatuaże, balony, nagrody dla przebranych uczestników „piratów”, duże bańki mydlane, gadżety i słodycze.

Biblioteka zaprasza do wspólnej zabawy.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

październik, 2022

X