R e k l a m a

„Zwolnij przed szkołą” – w środę wspólna akcja MORD i policji

-

1 września o g. 8.00 rozpocznie się akcja Małopolskiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Tarnowie i policji ,,Zwolnij przed szkołą”. Prowadzona będzie m.in. na terenie powiatu bocheńskiego i brzeskiego.

Policjanci i pracownicy MORD będą zwracali uwagę kierowców na dzieci i młodzież, które wracają do nauki stacjonarnej. – Będą przypominali o tym, że przed placówkami edukacyjnymi należy zachować szczególną ostrożność. W okolicach szkół i przedszkoli są ustawione specjalne znaki drogowe, tzw. „Agatki” – mówi Paweł Gurgul, dyr. MORD w Tarnowie. – Od lat są symbolem naszej akcji. Apelujemy do wszystkich uczestników ruchu drogowego, by traktowali je z należytą uwagą. Od tego zależy czy nadchodzący rok szkolny będzie bezpieczny dla przedszkolaków i uczniów. Przez wiele miesięcy, z powodu pandemii, mieli zajęcia zdalne, a później byli na wakacjach. W dużej mierze od nowa zaczynamy więc naszą pracę edukacyjną.

Dla kierowców MORD przygotował tradycyjne ulotki z deklaracją: zwalniam przed szkołą, a dla najmłodszych – elementy odblaskowe. Zostaną im przekazane dzięki uprzejmości funkcjonariuszy wydziałów ruchu drogowego komend policji z Tarnowa, Bochni, Brzeska i Dąbrowy Tarnowskiej.

Akcja będzie prowadzona w całym regionie m.in.:

POWIAT BOCHEŃSKI: Proszówki i Łapczyca.
POWIAT BRZESKI: Brzesko (ul. Królowej Jadwigii ullca Głowackiego).

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia