Ian Gothier w Bochni. We wtorek warsztaty fotograficzne, w piątek wernisaż wystawy

-

Ian Gothier to pseudonim artystyczny Jerzego Kralkowskiego – urodzonego w Polsce, mieszkającego we Włoszech, fotografa i dziennikarza. W najbliższy piątek jego prace zostaną zaprezentowane na wystawie w galerii „Kopalnia Sztuki” przy bocheńskim Rynku. Natomiast już we wtorek artysta poprowadzi darmowe warsztaty fotograficzne dla chętnych.

Warsztaty zostały zaplanowane na wtorek 7 września o godzinie 17.00 (odbędą się w lokalu kamienicy Rynek 17). Jerzy Kralkowski „pokaże jak próbuje pokonać ścianę chroniącą fotografowanego przed wścibskim okiem obiektywu, za którym stoi fotograf”. Zainteresowani proszeni są o potwierdzenie uczestnictwa (e-mail [email protected] lub tel. 607867080).

Dzień później, w środę 8 września, na rynku odbędą się próby pokazu kolekcji ubrań co będzie też doskonałym pretekstem do przeprowadzenia profesjonalnej sesji zdjęciowej z udziałem modelek. Osoby biorące udział w warsztatach będą miały okazję i możliwość przygotowania reportażu zdjęciowego z pracy za kulisami.

Wernisaż wystawy fotografii Jurka Kralkowskiego „KOBIETY Z UKRYCIA” odbędzie się w piątek 10 września o godzinie 18.30. Imprezę rozpocznie publiczna prezentacja niektórych zdjęć Iana Gothier na Rynku w Bochni przeplatana pokazem kolekcji ubrań młodej projektantki, od kilku lat mieszkającej w Bochni, Anny Watras. Na zakończenie pokazu, międzynarodowa performer i artystka Burlesque, która to stanie się żywą bohaterką jednego ze zdjęć wystawy, wprowadzi widzów do galerii „Kopalnia Sztuki” przy Rynek 16 w Bochni.

Partnerem tego wydarzenia, które de facto rozpocznie tradycyjny organizowany od wielu już lat event „Weekend z Zabytkami Powiatu Bocheńskiego ” jest Starostwo Powiatowe w Bochni.

Wystawa prac będzie dostępna dla zwiedzających do końca września w sali wystawowej „Kopalni Sztuki Bochnia” ul. Rynek 16, Bochnia.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

czerwiec, 2023