R e k l a m a

Uczniowie szkół średnich uczą się jak być zero waste

-

Uczniowie pięciu szkół ponadgimnazjalnych uczestniczą w drugiej edycji projektu ekologicznego „EKOPOZYTYWNI II – rozejrzyj się i bądź eko” realizowanym przez Starostwo Powiatowe w Bochni. Trwają już pierwsze wykłady.

W tym roku pragniemy skupić się szczególnie na problematyce z zakresu życia zgodnie z wartościami zero waste, czyli generowaniem jak najmniejszej ilości odpadów. Celem realizowanych działań jest ukształtowanie wrażliwości, czyli reagowanie na krzywdę czynioną przyrodzie i pokazanie, że jej stan zależy od każdego z nas – mówi Adam Korta, starosta bocheński.

Już w najbliższych dniach ogłoszony zostanie konkurs zero waste, który polegał będzie na przygotowaniu krótkiego filmu, zdjęcia, ogrodu deszczowego czy potrawy związanej z tematyką przedsięwzięcia zero waste. Konkurs pozwoli przyjrzeć się skutkom produkcji nadmiernej ilości śmieci, konsekwencjom działalności przemysłu mięsnego i mlecznego oraz zagrożeniom wiążącym się z konsumpcjonizmem – zgodnie z pomysłem, zaangażowaniem i kreatywnością wykonującego. Prace będzie można wykonywać indywidualnie lub w zespołach.

W ramach projektu odbywają się zajęcia edukacyjne dla uczniów z zakresu eko-życia, konkurs ZERO WASTE, planowana jest także akcja promująca sprzątanie najbliższego otoczenia. Zakupione też zostaną budki i hotele dla owadów.

Działania są możliwe dzięki pozyskaniu środków przez Starostwo Powiatowe w Bochni na realizację drugiej edycji projektu „EKOPOZYTYWNI – Powiat Bocheński”, który jest kontynuacją ubiegłorocznych działań na rzecz edukacji ekologicznej młodzieży.

Zadanie jest współfinansowane ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie. Całkowita wartość projektu to 16 667 zł, w tym pozyskane dofinansowanie wynosi 15 000 zł.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

Bieżący miesiąc