R e k l a m a

Kogo brakuje na rynku pracy w Nowym Sączu? W tych branżach brakuje pracowników

W Nowym Sączu stale trwa rekrutacja! Jeśli szukasz pracy, na pewno szybko ją znajdziesz. Zobacz, w których zawodach jest najwięcej wakatów i gdzie najlepiej zarobisz.

junges team sucht verstärkung

Zbrojarz, murarz, cieśla, monter rusztowań – przedstawiciele tych zawodów nie będą długo bezrobotni w Nowym Sączu. Rozkwit branży budowlanej jest widoczny nie tylko w Nowym Sączu, ale i w całym kraju. Poszukiwani są także operatorzy maszyn budowlanych i pracownicy tzw. wykończeniówki. Jeśli jesteś budowlańcem, znajdź wymarzoną pracę już dziś na https://www.gowork.pl/praca/nowy-sacz;l. Atutem zatrudnienia w tym sektorze gospodarki są wysokie zarobki. Brak rąk do pracy sprawił, że deweloperzy konkurują ceną nie tylko wobec klientów, ale także pracowników.

Kierowca międzynarodowy

Branża spedycyjna to kolejny sektor gospodarki, który oferuje wysokie zarobki i stabilne zatrudnienie. Od kandydatów na kierowców wymaga się (poza stosownymi uprawnieniami) także znajomości języków obcych w stopniu komunikatywnym. Trzeba też pamiętać, że praca wiąże się z długimi okresami przebywania poza domem, byciem w trasie w godzinach nocnych oraz w weekendy i święta.

Są i plusy. Kierowca międzynarodowy otrzymuje wynagrodzenie rzędu kilku tysięcy euro, co w polskich warunkach trzeba uznać za naprawdę dobrą stawkę.

Magazynier

Rozwój handlu, szczególnie internetowego, zaowocował powstaniem wielu wielkopowierzchniowych magazynów, do których stale potrzebni są pracownicy. Także w Nowym Sączu przedstawiciele tego zawodu znajdą zatrudnienie. Od kandydatów oczekuje się znajomości specyfiki pracy, programów magazynowych oraz umiejętności obsługi wózka widłowego. Niektóre firmy oferują darmowe szkolenia.

Przedstawiciel handlowy

Praca ciekawa i dająca możliwości naprawdę dużych zarobków, ale też wymagająca samodyscypliny, umiejętności organizacyjnych, odporności na stres i zorientowania na sukces. Zadaniem przedstawiciela handlowego jest pozyskiwanie klientów dla firmy-matki i ich obsługa posprzedażna. Plusem są wysokie zarobki i nienormowany czas pracy. Minusem konieczność radzenia sobie z odmowami. Przedstawiciel handlowy musi być odporny na stres i bardzo cierpliwy. Niezależnie od okoliczności zawsze powinien mieć dla potencjalnego klienta uśmiech i dobre słowo.

Doradca klienta

Praca podobna do opisanej wyżej pracy przedstawiciela handlowego. Różnica polega na tym, że nie trzeba aktywnie poszukiwać klientów, a jednie obsługiwać tych, którzy sami złożyli zapytanie w firmie, ewentualnie są już jej klientami i w grę wchodzi jedynie obsługa posprzedażna. Od doradcy klienta oczekuje się łatwości nawiązywania kontaktów i jasnego tłumaczenia nawet zawiłych spraw. Musi też być cierpliwy, odporny na stres i dobrze znać branżę, na temat której doradza.

Doradca może pracować bezpośrednio z klientami lub kontaktować się z nimi za pomocą telefonu bądź czatu.

Kucharz i pomocnik kucharza

Branża gastronomiczna stara się odbudować po pandemii. Jeszcze na przełomie roku wiele firm było zmuszonych zwalniać pracowników. Dziś sytuacja jest odwrotna. Kucharze, pomocnicy kucharzy i kelnerzy są pilnie poszukiwani, nie tylko w Nowym Sączu. Zarobki w tej branży są może niższe niż w budownictwie i spedycji, jednak obecnie kształtują się lepiej niż przed pandemią.

Najnowsze materiały Partnerów