Gmina Bochnia. Nowy wóz bojowy dla OSP Siedlec – ZDJĘCIA

-

Druhowie z OSP Siedlec i mieszkańcy z ogromną radością, widowiskowym przejazdem i fajerwerkami powitali nowy wóz strażacki, który od dziś będzie służył jednostce i tym samym całej społeczności Siedlca i Gminy Bochnia.

– Zakup nowego samochodu ratowniczo-gaśniczego to efekt wielu starań zarówno radnego rady gminy – pana Bogdana Trzósło, władz gminy, pana Piotra Dziurdzi – radnego Sejmiku Województwa Małopolskiego a przede wszystkim pana Wiesława Krajewskiego – posła na Sejm RP, który również witał nowy wóz – relacjonuje wójt gminy Bochnia Marek Bzdek.

Symboliczne powitanie wyczekiwanego pojazdu odbyło się w piątek 24 września. Strażacy z jednostki OSP Siedlec przejechali przez miejscowość, a następnie przy widowiskowych fajerwerkach, z symbolicznym oblaniem szampanem i okolicznościowym tortem cieszyli się z nowego nabytku.

Nowy wóz to średni samochód ratowniczo-gaśniczy z napędem 4×4 o mocy silnika 290 KM spełniającego normy czystości spalin EURO6. Samochód został wyposażony m.in. w:

  • zbiornik na wodę 3500 litrów wraz ze zbiornikiem na środek pianotwórczy,
  • autopompę dwuzakresową,
  • elektropneumatyczny maszt oświetleniowy sterowany z pilota przewodowego,
  • moduł wyciągowy z wyciągarką o uciągu 8 ton,
  • belkę z przodu na atrapie z czterema lampami halogenowymi dalekosiężnymi, dwoma lampami sygnalizacyjnymi i lampą LED oświetlającą pole pracy będącą jednocześnie sygnalizacją załączenia zasilania mobilnego modułu wyciągowego,
  • falę świetlną na tylnej ścianie.

Wartość samochodu to ok. 0,8 mln zł.

Samochód został kupiony dzięki dotacjom przekazanym przez Gminę Bochnia, Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, Wojewódzki Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie, Krajowy System Ratowniczo-Gaśniczy oraz Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji.

PODOBNE ARTYKUŁY

NAJNOWSZE

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

sierpień, 2022

X