Józefa Szczurek-Żelazko: Nie ingeruję w przebieg konkursu na dyrektora szpitala w Brzesku

-

Po tym jak dwukrotnie przeprowadzony konkurs na dyrektora szpitala w Brzesku nie przyniósł rozstrzygnięcia, Adam Smołucha pełniący obowiązki szefa placówki poinformował w specjalnym oświadczeniu, że chce rozwiązać umowę i opuścić szpital. Z kolei posłanka Józefa Szczurek-Żelazka oficjalnie zaprzecza, by wpływała w jakikolwiek sposób na przebieg postępowania konkursowego.

Adam Smołucha wydał oświadczenie w zeszłym tygodniu, a na antenie radia RDN Małopolska skomentował: – Moje działania nie znalazły uznania ze strony komisji i władz powiatu i w związku z tym wobec takiego ich rozstrzygnięcia i stanowiska, uważam, że moja osoba nie jest potrzebna w szpitalu i z przykrością ogromną, ponieważ, tak jak napisałem w komunikacie, moją pracę traktowałem jako misję, jestem zmuszony do opuszczenia szpitala.

Szefa placówki, już bez konkursu, ma wskazać w środę zarząd powiatu. Sprawa budzi sporo emocji.

We wtorek wieczorem Józefa Szczurek-Żelazko, przez wiele lat dyrektor brzeskiego szpitala, a w ostatnich latach posłanka PiS, opublikowała na Twitterze krótkie oświadczenie:

„W związku z pojawiającymi się nieprawdziwymi informacjami, iż miałabym wpływać na przebieg konkursu na dyrektora SP ZOZ w Brzesku oświadczam, że te insynuacje są poważnym nadużyciem i nieuczciwością tych, którzy je rozpowszechniają.

Szczególnie podłe są sugestie wyrażone na jednym z portali sugerujące mój ewentualny powrót na stanowisko dyrektora. Decyzję w sprawie rozstrzygnięcia ogłoszonego konkursu podejmowała dwukrotnie komisja konkursowa powołana przez Radę Powiatu Brzeskiego. Komisja ta w większości składała się z radnych, będących członkami Rady Społecznej Szpitala.

Oświadczam, że zawsze wspierałam i będę wspierać szpital, ale nigdy nie ingeruję i nie ingerowałam w suwerenne decyzje kadrowe podejmowane przez samorządy.”

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

grudzień, 2022