R e k l a m a

Małopolska. Rusza program „Cyfrowa gmina”

-

Już w poniedziałek rusza pierwszy nabór wniosków w wartym miliard złotych programie „Cyfrowa Gmina”. Udział w nim będą mogły wziąć m.in. 122 małopolskie gminy. W piątek w Olkuszu i Tarnowie z ich przedstawicielami spotkał się minister Janusz Cieszyński i wojewoda Łukasz Kmita.

W programie „Cyfrowa Gmina” będą mogły wziąć udział m.in. 122 gminy z Małopolski. Pozostałe małopolskie samorządy (60) będą mogły zgłosić się w kolejnych naborach. Tylko w pierwszym naborze na wsparcie przeznaczono ponad 38 milionów zł. W sumie na całe województwo małopolskie, we wszystkich naborach – niemal 60 milionów.

Każda gmina, która weźmie udział w programie, może liczyć na wsparcie – minimalna wysokość grantu to 100 000 zł, maksymalna – 2 000 000 zł. Wysokość wsparcia będzie zależeć od wielkości, liczby mieszkańców i zamożności gminy, czyli tzw. wskaźnika podatkowego G. Dlatego już dziś wiadomo, na jakie kwoty mogą liczyć samorządy – muszą tylko złożyć odpowiednie wnioski i dokumenty.

Za otrzymane w ramach „Cyfrowej Gminy” pieniądze samorządy będą mogły sfinansować m.in. dalszą cyfryzację swoich urzędów, kupić sprzęt komputerowy dla jednostek podległych, przygotować urzędników do pracy z nowoczesnymi technologiami – wykupić szkolenia z zakresu cyberbezpieczeństwa, wyposażyć urzędy w programy wspierające cyfrowe bezpieczeństwo.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

Bieżący miesiąc