Dziś u Bochniaków: „Znalezione w Polsce – nekropolie”

-

Stowarzyszenie Bochniaków i Miłośników Ziemi Bocheńskiej zaprasza serdecznie na dzisiejszy wernisaż kończący wystawę fotografii Michała Piotrowskiego „Znalezione w Polsce – nekropolie”. Spotkanie rozpocznie się o godz. 18:00 w siedzibie Stowarzyszenia – kamienica Rynek 2 (I piętro).

Podczas spotkania autor zaprezentuje swoją technikę (chromianowo-proszkową) wykonywania prac, a także odbędzie się licytacja, z której dochód zostanie przekazany na poczet kwesty na ratowanie zabytkowej części cmentarza w Bochni.

Michał Piotrowski

Artysta Fotografik Rzeczpospolitej Polskiej, absolwent fotografii Uniwersytetu Marii Curie Skłodowskiej w Lublinie. Członek Fotoklubu Rzeczpospolitej Polskiej, Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych w Nowym Sączu oraz Krynickiego Towarzystwa Fotograficznego. Z fotografią związany od dziecka. Pierwszą wystawę indywidualna zaprezentował w 1986r. Od tej pory prezentował się indywidualnie ponad 90 razy w kraju i za granicą. Do największych jego sukcesów można zaliczyć  zloty medal na  „68 międzynarodowym salonie fotografii w Japonii”.
Interesuje się fotografią socjologiczną: szczególnie ludźmi będącymi pasjonatami rożnych dziedzin. Wyrazem tego są cykle: „Paszyńskie perełki”, „W cieniu wielkanocnych palm”, „Święto dzieci gór”, „Retrospekcja”, „ Znalezione w Polsce” czy „Miniatury Jazzowe”. Sam  jest  pasjonatem   starych  technik fotograficznych i rekonstrukcji historycznych.

Pracuje w różnych technikach, począwszy od fotografii tradycyjnej srebrowej zarówno czarno białej jak i kolorowej, poprzez techniki cyfrowe, oraz stare historyczne techniki. Prezenty prace w technice chromianowo-proszkowej ( monochromatycznej i kolorowanej), gumie chromianowej ( jedno i wielowarstwowej), gumoil (jedno i wielokolorowym), cyjanotypii ( na papierze, szkle, drewnie, tkaninie, tonowanej i kolorowanej), kalotypii, papier solnym, papier albuminowym, technice pigmentowej, technice olejowej,  fotografii otworkowej, fotografii wielkoformatowej na różnych materiałach.

W jego twórczości można znaleźć zdjęcia reportażowe jak i konceptualne.  Uczy fotografii, prowadzę liczne warsztaty, pokazy, prelekcje ukazując historię fotografii i samą fotografię jako dokument i sztukę artystyczną.

Jego działalność artystyczna i wychowawcza została doceniona przez Ministra Kultury odznaczeniem „Zasłużony Dla kultury Polskiej” oraz  medalami „Za zasługi dla fotografii polskiej” oraz „Za Fotograficzną Twórczość” oraz  Złotym i Srebrnym Jabłkiem za zasługi dla Ziemi Sądeckiej.

Pracę kolekcjonerskie wykonywane przez niego można  oglądać i zakupić na wystawach oraz w prywatnej „Galerii na schodach” w jego domu. Prezentuje je  również na swojej stronie internetowej: fotna.dlm.pl

PODOBNE ARTYKUŁY

NAJNOWSZE

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

sierpień, 2022

X