Rusza budowa skateparku w Rzezawie

-

Miłośnicy ekstremalnej jazdy na deskorolkach, rolkach i rowerach już niedługo mają zyskać miejsce do dobrej zabawy. Właśnie została podpisana umowa na budowę nowoczesnego skateparku na terenie kompleksu sportowego przy ulicy Wiśniowej w Rzezawie. Wartość inwestycji to blisko 2,5 mln zł.

Specjalne przeszkody, rampy, najazdy i skocznie zapewnią warunki do widowiskowych trików i doskonalenia swoich umiejętności. Radość z jazdy poczują nie tylko aktywni miłośnicy skateboardingu, ale także osoby stawiające pierwsze kroki w tej dyscyplinie sportu.

– Skatepark to bardzo ciekawe miejsce w przestrzeni publicznej, które jestem przekonany, że będzie tętnić życiem – zaznacza Wójt Gminy Rzezawa Mariusz Palej.

W ramach inwestycji zostaną także zamontowane lampy hybrydowe z panelami fotowoltaicznymi i turbinami. Powstanie ponadto chodnik prowadzący do skateparku.

Zadanie, które będzie kosztować niespełna 2,5 mln zł, jest dofinansowane ze środków pochodzących z Małopolskiej Tarczy Antykryzysowej. Dotacja w wysokości prawie 1,7 mln zł, która trafiła do Gminy Rzezawa, jest przeznaczona na ogólną rozbudowę kompleksu sportowego w Rzezawie.

Podpisanie umowy na budowę skateparku odbyło się w siedzibie Urzędu Gminy Rzezawa 27 października. Inwestycja ma zostać zrealizowana w ciągu roku.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

listopad, 2022