R e k l a m a

Bochnia. Kwestę na cmentarzu promuje film o nekropolii – WIDEO

-

Stowarzyszenie Bochniaków i Miłośników Ziemi Bocheńskiej zachęca do wsparcia XXVIII Kwesty na ratowanie zabytkowych nagrobków i pomników cmentarza komunalnego przy ul. Orackiej w Bochni.

Dotychczasowe kwesty pozwoliły przeprowadzić prace ratunkowe lub zapobiegawcze przy ok. 30 pomnikach w zabytkowej części cmentarza – jednej z najstarszych nekropolii komunalnych (takich, które nie były zakładane przy kościołach, lecz na obrzeżach miast) w Polsce i w Europie.

W tym roku członkowie i sympatycy Stowarzyszenia, młodzież i nauczyciele licealni, harcerze i społecznicy kwestować będą w niedzielę i poniedziałek. Po raz pierwszy kwestę urozmaicą również młodzi aktorzy z Teatru Artystokrackiego ubrani w stroje z różnych epok.

W celu promocji kwesty i historii cmentarza powstał także film w ramach projektu „W starym mieście”, który jednocześnie rozpoczyna podserię „Zabytki Bochni”. Projekt realizowany przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego. W filmie tym historię cmentarza i kwesty przedstawia jej założycielka – Janina Kęsek, a o walorach artystycznych zabytkowych nagrobków mówi Paweł Putowski – obecny koordynator Kwesty. Oboje są członkami Zarządu Głównego Stowarzyszenia.

Poza zdjęciami członków Stowarzyszenia: Stanisława Mroza i Pawła Putowskiego, produkcję wzbogaciły piękne zdjęcia Pawła Klasy, które ukazują tajemniczość i wyjątkowość tego miejsca.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia