R e k l a m a

Niepołomice: Atak nastolatków na prywatną posesję – użyli gazu, strzelali śrutem

-

Grupa młodych osób wtargnęła na teren jednej z posesji w Niepołomicach i dokonała uszkodzenia okien budynku mieszkalnego. Następnie przy użyciu gazu łzawiącego a także pistoletu gazowego na metalowe kulki zranili mieszkańców domu. Szybkie i sprawne działanie niepołomickich funkcjonariuszy spowodowało, że po kilkudziesięciu minutach grupa sześciu młodych osób została zatrzymana. Dwójka z nich usłyszała już zarzuty.

23 października ok. godziny 21:30, policjanci Ogniwa Patrolowo Interwencyjnego Komisariatu Policji w Niepołomicach zostali skierowani na jedną z ulic w mieście, gdzie według zgłoszenia domowników, grupa młodych osób wtargnęła na teren posesji i dokonała uszkodzenia okien. Ponadto kiedy z wnętrza domu wyszli mieszkańcy, agresorzy użyli wobec nich ręcznego miotacza gazu łzawiącego oraz pistoletu gazowego na metalowe kulki powodując powierzchowne obrażenia ciała. Funkcjonariusze natychmiast podjęli działania.

Po kilkudziesięciu minutach, podczas penetracji terenu, zauważyli grupę młodych osób, których wylegitymowali. Trzech 16-latków oraz trzech 17-latków od razu zaprzeczyło jakoby brali udział w zdarzeniu. Równie stanowczo zareagowali na pytania policjantów dotyczące posiadania przy sobie gazu łzawiącego bądź innych przedmiotów, które zostały użyte w trakcie zdarzenia.

Policjanci nie dali jednak wiary zapewnieniom i w trakcie przeprowadzonej kontroli znaleźli przy nastolatkach 4 gazy pieprzowe, pistolet pneumatyczny na metalowe śruty oraz kilkaset kulek śrutu stalowego. Wszystkie osoby zostały zatrzymane i doprowadzone do miejscowego komisariatu.

Zebrany materiał dowodowy pozwolił na postawienie zarzutów dwóm sprawcom tj. szesnastolatkowi oraz siedemnastolatkowi. Obaj usłyszeli zarzuty uszkodzenia budynku oraz spowodowania obrażeń mieszkańców tego domu.

Z uwagi na to, że jeden ze sprawców, w chwili popełnienia tego czynu, nie miał ukończonych 17 lat, odpowie przed Sądem Rodzinnym i Nieletnich. Drugi ze sprawców, 17-latek odpowie jako osoba dorosła.

Za te przestępstwa grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Nastolatkowie nie wskazali konkretnego motywu swojego ataku. – Wszystko wskazuje na to, że była to rozrywka wymyślona w celu zabicia czasu – poinformowała policja w komunikacie.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

Bieżący miesiąc