W Brzesku otwarto pierwszy smart plac – ZDJĘCIA

-

W poniedziałek na terenie Ogródka Jordanowskiego otwarto pierwszy w gminie Brzesko smart plac. To miejsce wypełnione chodnikowymi grami podwórkowymi rozlokowanymi na dwóch ogródkowych alejkach. Atrakcja, która powinna przypaść do gustu zarówno dzieciom, jak i dorosłym, została uruchomiona z inicjatywy Stowarzyszenia Instytut Rozwoju Regionalnego.

Coraz bardziej popularne gry wypełniające smart place wykonywane są z bezpiecznej i trwałej masy termoplastycznej. Znakomicie wpływają na poprawę koordynacji ruchowej u dzieci, zmuszając je przy tym do logicznego myślenia. Każda gra wymaga uczestnictwa kilku osób, co sprzyja nawiązywaniu bezpośrednich kontaktów z rówieśnikami.

Smart plac to także skuteczna metoda w walce z uzależnieniem od smartfonów i tabletów. Rozścielone pod stopami szachownice, węże, drabiny, labirynty to również zachęta dla dorosłych, którzy mają teraz możliwość powrotu do czasów dzieciństwa i gry w zapominane już klasy.

Uruchomienie smart placu w miejscu najczęściej odwiedzanym przez wypoczywających mieszkańców to znakomity projekt, dlatego bez wahania podjęliśmy decyzję o finansowym wsparciu tej inicjatywy. Jestem przekonany, że jest to trafiona inwestycja w rozwój psychofizyczny dzieci i młodzieży, a Ogródek Jordanowski będzie jeszcze bardziej wypełniony spacerowiczami – mówi burmistrz Brzeska Tomasz Latocha.

Koszt inwestycji wyniósł 113 tys. zł, z czego 73 tys. zł pochodzi z gminnego budżetu, a 40 tys. zł to dofinansowanie pozyskane przez stowarzyszenie z funduszu Unii Europejskiej (za pośrednictwem LGD „Kwartet na Przedgórzu”) w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich.

PODOBNE ARTYKUŁY

NAJNOWSZE

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

sierpień, 2022

X