R e k l a m a

Bochnia. Koncert „Wyobraź sobie – WOLNOŚĆ” – ZDJĘCIA

-

W Amfiteatrze Parku Rodzinnego Uzbornia w Bochni odbył się dziś (niedziela, 14 listopada) koncert „Wyobraź sobie – WOLNOŚĆ” zorganizowany z okazji Święta Niepodległości i w 50. rocznicę wydania albumu „Imagine” Johna Lennona.

Zorganizowany przez MDK koncert, wykonany przez bocheńskich muzyków i wokalistów, miał zachęcić publiczność do refleksji nad tym, czym jest wolność, jakie są jej aspekty, co myślą o niej artyści i co myśląc o niej tworzą.

Usłyszeć można było utwory traktujące o wolności, zarówno polskich jak i zagranicznych autorów. Nie zabrakło tych sztandarowych: „Nie pytaj o Polskę” Obywatela GC, czy „Kocham wolność” Chłopców z Placu Broni, wybrzmiał też m.in. „Krakowski spleen” Maanamu, „Jaskółka uwięziona” Stana Borysa, czy „Ten Wasz Świat” Oddziału Zamkniętego. Usłyszeliśmy „Imagine” Johna Lennona, „Black Bird” Beatlesów, „Born to be Wild” Steppenwolfa (z filmu „Easy Rider”), „Born Free” Kid Rocka, czy „Freedom” Roba Stara (z filmu „Django”)…

Koncert wykonali: Evening Standard, Latające Talerze, Futro z Ryby oraz wokaliści: Barbara Furmańska, Paweł Korta, Krzysztof Lelek. Imprezę poprowadziła red. Agnieszka Barańska, dziennikarka muzyczna Radia Kraków.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

Bieżący miesiąc