Rekordowa aukcja prac podopiecznych WTZ Proszówki. Ok. 50 tys. zł! – ZDJĘCIA

-

W środę w II Liceum Ogólnokształcącym w Bochni zorganizowano XXIII aukcję prac uczestników Warsztatu Terapii Zajęciowej w Proszówkach. Padł kolejny rekord. Rok temu zebrano ok. 40 tys. zł, a tegoroczna edycja przyniosła ok. 50 tys. zł.

Aukcję tradycyjnie prowadzili Ewa Rachfalik, była dyrektor II LO, oraz Stanisław Bukowiec, radny sejmiku województwa małopolskiego.

Już pierwsza licytowana praca „Dawna Bochnia widok z Uzborni” (pastel) spotkała się z dużym zainteresowaniem. Z ceny wywoławczej 100 zł wylicytowano ją za 800 zł, co stanowiło dobrą zapowiedź dalszym emocji przy kolejnych licytowanych pracach.

3600 zł za jeden obraz

Kwoty licytowanych prac systematycznie rosły aż do rekordowej sumy 3600 zł zaoferowanej za „Dzwonnicę – Bazylika” (pastel) przez starostę bocheńskiego Adama Kortę. Równie aktywnie brał udział w aukcji burmistrz Bochni Stefan Kolawiński, który wylicytował pracę „Planty w Bochni” (akryl) za kwotę 3000 zł.

Wśród prac wystawionych na licytacje były obrazy z dedykacjami przewodniczącego Rady Europejskiej Donalda Tuska, premiera Mateusza Morawieckiego, wicepremiera Jarosława Gowina i ks. biskupa Leszka Leszkiewicza.

Aktywni byli też przedstawiciele i właściciele znanych bocheńskich firm. Najwięcej za jeden obraz (2800 zł za „Budynek Parlamentu Europejskiego” z podpisem Donalda Tuska) zaoferował kierownik marketingu firmy Contimax Krzysztof Zgraja (w imieniu właściciela).

Lista najaktywniejszych

Najwięcej wydali:

– firma Stalprodukt SA – współpracownicy i przyjaciele śp. Bogdana Klęska kontynuując jego dzieło bardzo aktywnie wspierali osoby niepełnosprawne podczas aukcji: prezes Stalprodukt SA Piotr Janeczek 3000 zł, Jadwiga Michalik 1400 zł (córka śp. Bogdana Klęska), Krzysztof Tyka 900 zł, Tadeusz Piekarz 700 zł, Katarzyna Górska 600 zł. Razem firma Stalprodukt SA – 6600 zł;
– firma „Astat” Piotr Waśniowski 4860 zł;
– starosta bocheński Adam Korta i wicestarosta Ryszard Drożdżak 4800 zł;
– burmistrz Bochni Stefan Kolawiński i skarbnik miasta Grażyna Zioło 4200 zł;
– firma „Rystal” Ryszard Maćkowski 3000 zł;
– firma „Contimax” w imieniu właściciela Krzysztof Zgraja 3900 zł;
– firma „Ekombud” Tomasz Gazda 2200 zł;
– firma „Gomar-Stal” Marcin Lemiowski 2188 zł;
– firma „Kris” i „Restauracja „Panorama” Krzysztof Kołodziejczyk 2000 zł;
– firma Wernel Kenkel Maciej Słoma 2000 zł;
– Tomasz Gądek Galeria Rondo 1700 zł;
– Maciej Haber 1400 zł;
– firma „Air Tech” 1100 zł;
– Mieczysław Damski 1050 zł;
– Wiesław Hojda FHU Meble 1000 zł;
– firma „Prelitech” 800 zł;
– Cecylia Jończyk 815 zł;
– Centrum Finansowe Mariusz Ślęziak i Agnieszka Kalinka 800 zł;
– Helena i Józef Mikulscy 630 zł;
– Staropolska Wyższa Szkoła oddział Bochnia Jerzy Wojnar 500 zł;
– dyrektor szpitala w Brzesku Adam Smołucha 500 zł;
– Maria Ćwik 500 zł;
– radny sejmiku wojewódzkiego Stanisław Bukowiec 400 zł;
– Stanisława Zabrzańska 346 zł;
– Małgorzata i Jan Czekaj 300 zł;
– PKPS Wojciech Pietras 200 zł;
– Komenda Powiatowa Policji w Bochni Jerzy Polczyk 200 zł.

Zebrano ok. 50 tys. zł

Nie sposób wymienić wszystkich, którzy dorzucali kolejne kwoty w aukcji, gdyż byłoby to bardzo obszerne sprawozdanie. Tym bardziej chcemy im wszystkich serdecznie podziękować za każdą nawet symboliczną sumę jaką wsparli tę charytatywną aukcję na rzecz uczestników WTZ w Proszówkach – mówi Edward Firek, kierownik WTZ Proszówki.

Z licytacji prac i wolnej sprzedaży udało się zebrać ok. 50 tys. zł, ale są to wstępne, szacunkowe dane. Nadal można nabyć prace wykonane przez uczestników w ramach tzw. wolnej sprzedaży w siedzibie WTZ w Proszówkach.

Środki uzyskane podczas aukcji przeznaczone zostaną na pokrycie kosztów związanych z rehabilitacją podopiecznych WTZ Proszówki.

WTZ istnieje ponad 20 lat

Warsztat Terapii Zajęciowej w Proszówkach funkcjonuje od 1997 roku, a od 1 stycznia 2018 r. swoją działalność kontynuuje przy Stowarzyszeniu Na Rzecz Osób Specjalnej Troski Amicus Hominis, zapewniając wsparcie rewalidacyjne dla kilkudziesięciu osób niepełnosprawnych.

Podczas codziennych zajęć terapeutycznych podopieczni wykonują prace artystyczne i użytkowe, które z ogromną radością i dumą prezentują społeczności lokalnej podczas corocznie organizowanej aukcji.

PODOBNE ARTYKUŁY

R e k l a m a

NAJNOWSZE

Bochnia. Bawialnia edukacyjna w Galerii Bocheńskiej już otwarta. Twórcze wakacje z RERUM

Jesteśmy znów otwarci, zapraszamy na drugie piętro w Galerii Bocheńskiej (wjazd windą - piętro +2) do jedynej edukacyjnej bawialni w regionie. 

Bochnia. Nietrzeźwy kierowca chciał przeparkować samochód i spowodował kolizję

Prawie 2,3 promila alkoholu w wydychanym powietrzu miał kierowca, który spowodował kolizję na osiedlowym parkingu w Bochni. Policję wezwał mężczyzna, którego auto...

Wyznaczono p.o. dyrektora DPS. Placówką pokieruje Sebastian Lewandowski

Po zwolnieniu w zeszłym tygodniu Barbary Hałas, Domem Pomocy Społecznej w Bochni pokieruje Sebastian Lewandowski - dowiedział się Bochnianin.pl. Dziś zarząd powiatu...

Nowa karetka z „tarczy” w bocheńskim szpitalu – ZDJĘCIA

W poniedziałek uroczyście przekazano nową karetkę dla Szpitala Powiatowego w Bochni. Sprzęt zakupiono ze środków Małopolskiej Tarczy Antykryzysowej. Przy...

Senator PiS Włodzimierz Bernacki w Bochni: „nie jesteśmy partią faszystowską”

- Dziękuję samorządowcom, że godzą się przyjąć promesy od "faszystowskiego", "autorytarnego" przedstawiciela władzy - ironizował w piątek w Bochni senator Włodzimierz Bernacki...

Artykuły promocyjne

Bochnia. Bawialnia edukacyjna w Galerii Bocheńskiej już otwarta. Twórcze wakacje z RERUM

Jesteśmy znów otwarci, zapraszamy na drugie piętro w Galerii Bocheńskiej (wjazd windą - piętro +2) do jedynej edukacyjnej bawialni w regionie. 

Bochnia. Letnie półkolonie w Dance & Fitness House. Nie tylko taniec!

Półkolonie: 1. Taneczna 2. Śladami Sherlocka Holmesa 3. Master Chief 4. Świat Robotyki 5. Akrobatyczna6. Bajkowa7. Zostań super bohaterem8. Podróżnicza 9. Zostań Youtuberem

Bochnia. Nowy kierunek Technik chłodnictwa i klimatyzacji w ZS Nr 1

W Zespole Szkół nr 1 w Bochni w od września zostanie uruchomiony nowy kierunek nauczania, w którym kształceni będą przyszli specjaliści chłodnictwa...

Zdobądź atrakcyjny zawód z BOHLE POLSKA!

Zespół Szkół Nr 2 w Bochni we współpracy z renomowaną firmą Bohle Polska już od sześciu lat oferuje możliwość zdobycia ciekawego zawodu­­­­­...

PRACA w firmie SALVADOR: monter mebli, magazynier

Firma Salvador poszukuje osoby na stanowisko monter mebli, pracownik magazynu. Opis stanowiska:

Ogłoszenia

CO? GDZIE? KIEDY?

lipiec, 2020

21,884FaniLubię
806ObserwującyObserwuj
526SubskrybującySubskrybuj
X