Baraż o 1. ligę: BSF przegrał w Lublinie

-

Nie udała się wyprawa zawodników BSF-u ABJ Bochnia do Lublina na decydujący o awansie do I ligi południowej baraż z miejscowym All Promote. Podopieczni grającego trenera Roberta Dąbrowskiego przegrali 2-4 (0-3) i bardzo mocno skomplikowali sobie kwestię awansu.

Bramki dla zespołu z Bochni zdobyli w tym spotkaniu Daniel Bukowiec oraz Kamil Rynduch, z kolei dla gospodarzy trafienia zanotowali Paweł Bielak, Jakub Bednara, Jacek Paździor i Piotr Baran

BSF rozpoczął spotkanie w Lublinie najgorzej jak mógł, bo już po niespełna czterech minutach gry przegrywał aż 0-3. Bardzo trudno ocenić co sprawiło, że bochnianie tak źle weszli w mecz. Już od pierwszego gwizdka sędziów sprawili sobie wiele kłopotów i musieli odrabiać straty. Mimo dominacji w pierwszej połowie nie udało się zdobyć ani jednego gola. Najlepszą okazję miał grający trener Robert Dąbrowski, jednak tuż przed przerwą jego strzał z przedłużonego rzutu karnego zdołał obronić dobrze dysponowany tego dnia golkiper lublinian – Marcin Zapał.

Po przerwie bochnianie jeszcze śmielej ruszyli do ataków, jednak szczęście z pewnością tego dnia nie było po ich stronie. Kilka razy trafiali oni w obramowanie bramki, a piłkę do siatki skierował dopiero w 29. minucie Daniel Bukowiec. Goście poszli za ciosem i po kolejnych czterech minutach gry padło trafienie kontaktowe, którego autorem został Kamil Rynduch. Niestety mimo dominacji i kolejnych szans bramkowych nie udało się doprowadzić do wyrównania, a to gospodarze trafili do siatki po raz czwarty. Wobec nieobecności w bramce Jakuba Smolenia, gdyż bochnianie próbowali wariantu gry z wycofanym bramkarzem do siatki piłkę skierował Piotr Baran.

To nie koniec marzeń o awansie do I ligi południowej. Teraz przed BSF-em ostatnia szansa na uzyskanie promocji. Podopieczni Roberta Dąbrowskiego zmierzą się z AZS-em Uniwersytetem Wrocławskim w dwumeczu o grę w I lidze.

All Promote Lublin – BSF ABJ Bochnia 4-2 (3-0)

Paweł Bielak 1, Jakub Bednara 3, Jacek Paździor 4, Piotr Baran 40 – Daniel Bukowiec 29, Kamil Rynduch 34

All Promote Lublin: Marcin Zapał – Jacek Paździor, Piotr Wójtowicz, Tomasz Wnuk, Dawid Ptaszyński, Jakub Bednara, Paweł Bielak, Mateusz Kłyk, Rafał Al-Swaiti, Bartosz Nogas, Piotr Baran.

BSF ABJ Bochnia: Krystian Jaszczyński, Jakub Smoleń – Kamil Rynduch, Krzysztof Styrna, Krystian Lewicki, Daniel Bukowiec, Łukasz Piech, Mateusz Matlęga, Mateusz Prokop, Robert Dąbrowski, Piotr Matras, Piotr Kazek, Jakub Kleszcz, Mateusz Goryczka.

żółte kartki: Bielak – Matlęga.