W Bochni powstaje ZOL i Hospicjum stacjonarne – ZDJĘCIA

-

Trwają intensywne prace przy budowie Zakładu Opiekuńczo – Leczniczego wraz z hospicjum stacjonarnym przy ul. Karolina w Bochni. W nowym obiekcie znajdzie się blisko 100 miejsc dla osób najbardziej potrzebujących. 

Obecnie oddział opiekuńczo leczniczy funkcjonuje w budynku bocheńskiego szpitala i dysponuje 22 miejscami. Potrzeby są jednak zdecydowanie większe. Okres oczekiwania na przyjęcie na oddział opiekuńczo-leczniczy to około 8 miesięcy. 

Budowa Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego wraz hospicjum stacjonarnym to największa i najdroższa inwestycja w historii Powiatu Bocheńskiego. Potrzeby w tej materii są ogromne, coraz więcej osób ze względu na chorobę lub trudną sytuację życiową wymaga wyspecjalizowanej pomocy – mówi Starosta Bocheński Adam Korta. 

Budynek o łącznej powierzchni ponad 2,7 tys. m2 będzie dysponował 24 miejscami w hospicjum stacjonarnym oraz 67 łóżkami w Zakładzie Opiekuńczo – Leczniczym. 

ZOL wraz z hospicjum powstanie przy ul. Karolina w Bochni w sąsiedztwie Domu Pomocy Społecznej i będzie częścią Centrum Solidarności im. św. Jana Pawła II. Obiekt ma być gotowy w ciągu dwóch lat. Inwestycja jest podzielona na dwa etapy: pierwszy przewiduje wybudowanie obiektu, na to firma ma rok, kolejny – to wykończenie obiektu.

Zadanie pochłonie blisko 18 mln zł.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

wrzesień, 2022

X