Polska Strefa Inwestycji – szansa na ulgi również dla bocheńskich przedsiębiorców!

W ubiegłym roku weszły w życie nowe przepisy określające zasady wsparcia dla przedsiębiorców w ramach Polskiej Strefy Inwestycji.

Dotychczas istniejące specjalne strefy ekonomiczne ustąpiły miejsca Polskiej Strefie Inwestycji. Nowa ustawa zasadniczo zmieniła zasady przyznawania zwolnień podatkowych dla przedsiębiorców, dając możliwość inwestowania w dowolnym miejscu na terenie całego kraju, a nie – jak dotychczas – jedynie na terenach objętych specjalną strefą ekonomiczną. Jest to niewątpliwie atrakcyjna zmiana i zachęta inwestycyjna dla wielu firm, które chciałyby skorzystać z tego typu wsparcia.

Decyzje o wsparciu na obszarze województwa małopolskiego – na podstawie wniosku przedsiębiorcy – wydaje Krakowski Park Technologiczny w imieniu ministra właściwego ds. gospodarki. Wysokość pomocy publicznej na obszarze obsługiwanym przez KPT (zwolnienia z podatku dochodowego CIT lub PIT) wynosi:

  • 35% dla dużych,
  • 45% dla średnich,
  • 55% dla małych i mikro przedsiębiorstw.

Czas na wykorzystanie pomocy publicznej wynosi tyle samo dla wszystkich firm:

  • 12 lat (od dnia otrzymania decyzji o wsparciu),
  • 15 lat na terenach objętych wcześniej statusem specjalnej strefy ekonomicznej.

– Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom przedsiębiorców z terenu powiatu bocheńskiego, wspólnie z Krakowskim Parkiem Technologicznym oraz Bocheńskim Związkiem Pracodawców organizujemy spotkanie z informacyjne w sprawie nowych przepisów – mówi Stanisław Bukowiec, radny województwa małopolskiego.

Spotkanie odbędzie się w czwartek 18 kwietnia o godz. 13.00 w Miejskim Domu Kultury w Bochni. Zapraszam wszystkich przedsiębiorców, prowadzących działalność produkcyjną: zarówno małe, średnie jak i duże firmy. Spotkanie jest otwarte.

Najnowsze

18,024FaniLubię
538ObserwującyObserwuj
X