Bochnia. Zakończono przebudowę chodników przy WDH

-

Zakończono przebudowę chodników wzdłuż ulicy Kazimierza Wielkiego polegającą na wymianie nawierzchni na kamienną–granitową – poinformował w czwartek bocheński magistrat.

– W obrębie przejścia dla pieszych powierzchnia chodnika została wzbogacona o pole z tzw. nawierzchnią integracyjną dla niewidomych i niedowidzących kolorystyki żółtej. Przejście zostanie jeszcze dodatkowo doświetlone nowoczesnymi lampami dedykowanymi właśnie do oświetleń przejść dla pieszych, które powinniśmy zamontować jeszcze w tym roku. Czas realizacji zamówienia na dostawę lamp jest dość długi – przekazał Andrzej Koprowski, odpowiedzialny w UM za kontakty z mediami.

Nawierzchnia chodników stanowi kontynuację rozwiązania wzdłuż południowej pierzei Rynku. W tej formie zastosowano płyty granitowe 1×1 m oraz zamontowano ostatnią, piątą mapę Bochni, pokazującą obecny układ naszego miasta.

Chodnik łączy się z ulicą Kącik (na zdjęciu poniżej), która jest także obiektem po rewitalizacji.

– Było to jedno z bardzo wielu zadań trwającego jeszcze procesu rewitalizacyjnego, ale zarazem ostatnie zrealizowane w ramach trwającego od kilku lat zadania inwestycyjnego ujętego w budżecie pn.”Rewitalizacja centrum miasta – Rynek OD NOWA” – podsumowuje Andrzej Koprowski.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

październik, 2022

X