Bochnia. 1,7 mln zł dotacji na remont ul. Kościuszki

-

Bochnia dostanie 1,7 mln zł dofinansowania w ramach Funduszu Dróg Samorządowych na przebudowę ul. Kościuszki. To zadanie wpisze się w realizowaną już rewitalizację centrum i jeszcze bardziej „rozszerzy” obszar odświeżonej przestrzeni miasta.

Wczoraj (15 kwietnia) minister infrastruktury przekazał wojewodzie małopolskiemu zatwierdzoną przez Prezesa Rady Ministrów listę zadań województwa małopolskiego do dofinansowania ze środków Funduszu.

Bochnia dostanie 1,7 mln zł na przebudowę 266 metrów ul. Kościuszki.

Główny ciąg komunikacyjny miasta zostanie wyremontowany i odmieniony na odcinku od muzeum, aż do hali targowej i skrzyżowania z ul. Kraszewskiego/ul. Trudna.

Zadanie obejmuje m.in. remont istniejącej kanalizacji, wykonanie nowej nawierzchni asfaltowej oraz wykonanie nowych ciągów pieszych w kostce granitowej.

Dofinansowanie obejmuje połowę szacunkowych kosztów inwestycji (3,4 mln zł) – drugą połowę miasto musi wyłożyć ze swojego budżetu.

PODOBNE ARTYKUŁY

R e k l a m a

NAJNOWSZE

Drwinia. 300 tys. zł na walkę z komarami. Będą opryski z powietrza?

Plaga komarów w gminie Drwinia na północy powiatu bocheńskiego jest na tyle uciążliwa dla mieszkańców, że samorząd chce zabrać się za walkę...

Bochnia. IV Międzyszkolny Turniej Szaradziarski

14 czerwca 2019 r. w Publicznej Szkole Podstawowej nr 2 odbył się IV Międzyszkolny Turniej Szaradziarski o Puchar Burmistrza Miasta Bochnia. Do...

Rząd wesprze samorządy borykające się z plagą komarów po majowych podtopieniach

Gminy, które ucierpiały podczas majowych podtopień, otrzymają kolejne wsparcie ze strony rządu. Pomoc będzie dotyczyła tych jednostek samorządu z Małopolski, Podkarpacia...

Bochnia-Brzesko. Pieniądze dla jednostek OSP. Przekazano promesy

Już niebawem rozpoczną się prace modernizacyjne w kilku remizach OSP na terenie powiatów bocheńskiego i brzeskiego. W piątek Marta Malec-Lech z zarządu województwa...

Bochnia-Brzesko. Zmiany proboszczów w parafiach regionu

Biskup tarnowski Andrzej Jeż wręczył nominacje 21 nowym księżom proboszczom w diecezji tarnowskiej. Zmiany dotyczą m.in. 4 parafii na terenie powiatu bocheńskiego.

CO? GDZIE? KIEDY?

czerwiec, 2019

15cze(cze 15)13:0016(cze 16)15:00XXII Międzynarodowy Turniej Judo w Kopalni Soli Bochnia

16cze12:0014:00Mirosław Orzechowski „Bochnia - portret miasta”

16cze16:0018:00Gra terenowa i akcja wymiany książek

Więcej wydarzeń
18,681FaniLubię
606ObserwującyObserwuj
X