Kornelka z Lipnicy Górnej to pierwsze dziecko urodzone w tym roku w bocheńskim szpitalu

-

Przyszła na świat 1 stycznia piętnaście minut po godzinie 5 rano. Ma 52 cm długości i waży 2620 g. Kornelka z Lipnicy Górnej jest trzecim dzieckiem Barbary i Marcina Strugałów, co ciekawe wszystkie urodziły się w bocheńskim szpitalu. – Lepszego miejsca na przyjście na świat dziecka nie ma. Wszystkim to powtarzam, że w Bochni są wspaniałe warunki i taka też opieka – podkreśla szczęśliwa mama dziewczynki.

Kornelkę i jej mamę odwiedził dziś dyrektor szpitala Jarosław Kycia. Towarzyszyli mu dr n. med. Joanna Hurkała, lek. med. Norbert Majewski oraz pielęgniarki oddziałowe: Anna Jaworska i Anna Bielewicz. Pretekstem było wręczenie upominku od starosty Adama Korty, a także 1000 zł dla pierwszego urodzonego w tym roku dziecka. Był też praktyczny prezent od szpitala. To pampersy i kosmetyki, które na pewno przydadzą się w pielęgnacji malucha.

Kornelka, która przyszła na świat jako wcześniak (w 37 tygodniu ciąży), dzięki bardzo dobrej opiece dziś już opuszcza szpital. Wróci do domu, gdzie czeka na nią rodzeństwo: 6-letnia Lenka i 2-letni Franio.

W ubiegłym roku w bocheńskim szpitalu urodziło się 1466 dzieci, 100 z nich to wcześniaki. Przeszkolony, stale podnoszący swoje kwalifikacje personel, a także bardzo dobry sprzęt, jakim dysponuje Pododdział Intensywnego Nadzoru Noworodka im. WOŚP sprawił, że wszystkie maluchy, także te nieco wcześniej urodzone, otrzymały fachową pomoc na miejscu.

PODOBNE ARTYKUŁY

NAJNOWSZE

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

maj, 2022

X